Інформація для ВПО
Рішення виконавчого комітету Васильківської міської ради від 24.03.2023 № 122 “Про створення Ради внутрішньо переміщених осіб на території Васильківської міської територіальної громади” переглянути
ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!
Власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.22 № 490.
На грошову компенсацію мають право особи, які:
- перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя;
- перемістилися з території територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації https://minre.gov.ua/doc/doc/104;
- житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.
Компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є:
- власниками житла або їх представниками;
- наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності;
- спадкоємцями, які прийняли спадщину.
Власники житла, що розмістили переселенців, зобов’язані не пізніше протягом наступного робочого дня з дня розміщення ВПО подати повідомлення за встановленою формою.
Особи, що надали прихисток переселенцям, разом з повідомленням надають копії документів:
- що посвідчує особу як власника житлового приміщення, так і внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили (паспорт громадянина України);
- про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- про підтвердження права власності або права на користування житловим приміщенням (договорів оренди (найму) житла державної або комунальної власності або свідоцтва про право на спадщини за заповітом/законом (за потреби). Якщо житлове приміщення має декілька співвласників, то інші надають письмові згоди в довільній формі;
- що підтверджують повноваження на представництво інтересів власників житла.
Для подальшого оформлення грошової компенсації власники житлових приміщень звертаються до відповідальної особи не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця (з 1 по 5 число кожного місяця) та подають заяву із зазначенням кількості днів та переселенців, які проживали протягом звітного періоду. Компенсація надається за умови відсутності заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання та інші). При цьому, власники житлових приміщень повинні мати при собі копії та оригінали документів:
- які посвідчують їх особу;
- що підтверджують право власності або право на користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.
Для заповнення бланку заяви необхідно надати:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили;
- довідку про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання).
Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО (людино-день), із дня їх розміщення: за кожен людино-день – 14,70 гривень.
Після подачі заяви та необхідних документів, відповідальна особа протягом 5 робочих днів проводять перевірку наведених у заяві відомостей із виходом на місце фактичного проживання переміщених осіб.
Прийом заяв здійснюється за адресою: м. Васильків, вул. Володимирська, 2.
Телефон для довідок: 0457125008.
СОЦІАЛЬНА СФЕРА СЬОГОДНІ ВАЖЛИВИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ З ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ ТА ГРОМАДЯНАМИ, ЯКІ ОПИНИЛИСЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ
Якщо Вам необхідна консультація з питань оформлення реєстрації, надання допомоги та інше, телефонуйте в Управління соціального захисту населення за номером телефону (04571) 2-29-61.
внутрішньо переміщеним особам необхідно підтвердити своє перебування в задекларованих місцях
Наказ про забезпечення взяття на військовий облік внутрішньо переміщених осіб
Як отримати первинну консультацію в сімейного лікаря для ВПО?
Кожен українець має змогу потрапити до лікаря, незалежно від місця перебування та укладеної декларації. Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою, вам НЕ потрібно переукладати декларацію, достатньо звернутися по допомогу напряму в найближчий медичний заклад.
Щоб отримати первинну консультацію в сімейного лікаря для ВПО, потрібно звернутися до закладу охорони здоровʼя. Знайти адресу найближчої лікарні допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. За можливості предʼявіть документи, що підтверджують вашу особу: паспорт або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Також ви завжди можете знайти потрібного лікаря та отримати консультацію онлайн через медичний чат-бот “Турбота” або в додатку та на сайті Doctor Online.
У лікаря, який надає первинну медичну допомогу, можна отримати:
- динамічне спостереження за станом здоров’я,
- діагностику та лікування захворювань,
- базові тести та аналізи,
- направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження,
- паліативну допомогу,
- рецепти за програмою «Доступні ліки» та інсулін (якщо це повторний рецепт),
- щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.
Якщо є потреба спеціалізованої медичної допомоги (онкологічної, кардіологічної, терапевтичної, психологічної, педіатричної тощо), варто звернутися за направленням до закладу охорони здоровʼя. При цьому не обовʼязково перепідписувати декларацію.
Знайти найближчу аптеку, аби отримати ліки за програмою “Доступні ліки”, в місті, де ви знаходитеся, можна за допомогою чат-боту “Спитай Гриця”.
Якщо ваші права було порушено, ви або ваші близькі можуть поскаржитися на неправомірні дії лікаря як на місцевому рівні, так і в Національну службу здоров’я України (НСЗУ):
- написати скаргу на імʼя головного лікаря (медичного директора) медичного закладу про неправомірні дії лікаря;
- написати скаргу до Департаменту охорони здоров’я в місті або регіоні, де ви знаходитеся;
- подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ;
- звернутися у контакт-центр НСЗУ за безоплатним номером 16-77;
- зателефонувати зі скаргою на урядову лінію Кабінету міністрів України — 15-45.
Закликаємо вас повідомляти про правопорушення, адже саме ваша небайдужість дозволить покращити медичну систему в Україні.
Довідка
Надання первинної медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам в умовах воєнного стану Міністерство охорони здоров’я України врегулювало окремим наказом. Він стосується тих осіб, які переїхали чи вимушено змінили місце проживання.