ГУ ДПС у Київській області інформує

Written on . Posted in Податкова

ДПС оновила План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік

ГУ ДПС у Київській області інформує про оновлення ДПС України Плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік.

Зміни торкнулися Розділу І «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб» та Розділу ІІ «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів».

Без змін залишилися Розділ ІІІ «Документальні планові перевірки фізичних осіб» та Розділ IV «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Оновлений План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/740029.html

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук 

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Вимога про сплату боргу платнику єдиного внеску

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.3 розд. VІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.04.2015 №449, контролюючі органи надсилають платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо:

– дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) контролюючими органами;

–  платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати ЄВ;

– платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

Протягом 10 календарних днів із дня одержання вимоги про сплату боргу (недоїмки) платник зобов’язаний сплатити зазначені у п.1 вимоги суми недоїмки, штрафів та пені (п. 5 розд. VІ Інструкції № 449). 

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук 

ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Фіскальний чек – надійний розрахунковий документ, гарантія захисту прав споживача

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що здійснення розрахункової операції підтверджується фіскальним чеком. Фіскальний чек є надійним розрахунковим документом та гарантією захисту прав споживача, оскільки зберігається в пам’яті касового апарату і є підтвердженням покупки товару саме у цього продавця.

Здійснюючи покупку, споживачам варто відстоювати свої права та вимагати фіскальний чек, щоб захистити себе від недобросовісних продавців.

Фіскалізація є ознакою прозорої економіки, чесного ведення бізнесу, а отриманий споживачем розрахунковий документ – це гарантія захисту його прав та створення можливості:

– здійснювати післяпродажне гарантійне обслуговування придбаного товару;

– повернути/обміняти придбаний неякісний товар;

-фіскальний чек є підтвердженням офіційного походження товару, він убезпечує споживача від придбання контрафактних (фальсифікованих) та контрабандних товарів.

Видача фіскальних чеків зменшує рівень тіньової економіки.

Фіскальний чек – це гарантія сплати продавцем податків з того чи іншого продажу, а це означає, що у держави буде можливість фінансувати всі важливі статті витрат, розвиток країни.

Справжність фіскального чека можна перевірити за цим посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check, а також у мобільному застосунку “Моя податкова”.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа:
kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку
Фейсбук ГУ ДПС у Київській області
https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Граничні дати для реєстрації ПН/РК

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що з 16 січня 2023 року діють нові строки реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування у ЄРПН, що застосовуються на час дії воєнного стану та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано.

Граничною датою для реєстрації ПН/РК за І половину місяця є 5 число наступного місяця, а за ІІ половину місяця – 18.

Відповідно до п.3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинення ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації ПН/РК припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Згідно з абз.2  п.69.18 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану, операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації ПН/РК, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа:kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області
https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Обчислення податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, для ФО

ГУ ДПС у Київській області інформує, що згідно з п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст.266 Податкового кодексу України, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв.м;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв.м;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв.м.

Відповідно до п.п.266.7.1 п.266.7 ст.266 ПКУ, обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Більше інформації читайте тут.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа:kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області
https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі