Пожежна безпека у побуті

Written on . Posted in Важливо!

 
Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення побутових
пожеж, закликаємо усіх дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

Нехтування правилами безпеки призводить до того, що у житлових будинках пожеж виникають значно частіше. Аналіз пожеж частіше показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають правилами пожежної безпеки.
Найчастішими випадками пожеж у побуті є необережне поводження з вогнем, палінням у ліжку в нетверезому стані, перевантаження електромережі.
Щоб запобігти виникнення пожежі у власному помешканні необхідно дотримуватись певних правил пожежної безпеки:
– не паліть у ліжку;
– слідкуйте за станом та справністю електромережі;
– у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
– не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
– подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням. Дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;
– не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;
– контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.
Що робити у випадку пожежі:
– У кожному випадку появи диму, а також при виявленні осередків горіння негайно викликайте пожежну охорону. Під час виклику пожежної охорони необхідно коротко повідомити, що горить, точну адресу, після чого, перш за все, вживайте заходи щодо врятування матеріальних цінностей.
– Пожежа, зазвичай, починається з невеликого осередку горіння, і ліквідувати її в цей період не виникає великих труднощів.
– Перш за все, необхідно використовувати всі засоби пожежогасіння, які є під руками – воду, пісок, вогнегасники, тканину змочену водою тощо. Водночас необхідно знати деякі особливості гасіння різних пожеж.
– Вода є основним засобом боротьби з вогнем. Однак при гасінні керосину чи бензину слід враховувати, що ці рідини легші за воду, підіймаються на її поверхню і продовжують горіти. Тому при горінні керогазів, примусів з газом чи бензином краще за все вкрити їх ковдрою, кошмою чи
іншою цупкою тканиною, і полум’я згасне.
– Краще за все гасити горючі рідини вогнегасниками, можна засипати їх піском.
– При горінні електромережі необхідно в першу чергу відключити її, а потім приступити до гасіння пожежі сухим піском, вогнегасником.
Тільки дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі!
Бережіть себе та своїх близьких!
При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за
номером телефону «101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі