Головне управління ДПС у Київській області інформує

Written on . Posted in Податкова

Декларування доходів громадян: Право на податкову знижку

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платники податків мають змогу повернути у 2024 році  частину коштів у вигляді податкової знижки у разі:

-понесення протягом звітного 2023 року витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п.166.3 ст.166 Податкового кодексу;

-якщо витрати підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт/послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця/отримувача, та копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинна відображатись вартість таких товарів (робіт/послуг) та строк оплати за них. Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з декларацією;

-податкова знижка надається виключно резиденту, що має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті – п.п.166.4.1 п.166.4 ст.166 ПКУ;

-загальна сума податкової знижки у звітному податковому році не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшену з урахуванням положень п.164.6 ст.166 ПКУ (крім випадку, визначеного п.п.166.4.4 п.166.4 ст.166 ПКУ) – п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ;

– у разі включення до податкової знижки витрат, передбачених п. п.166.3.10 п.166.3 ст.166 ПКУ, податкова знижка розраховується окремо від інших витрат та не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу – п.п.166.4.4 п.166.4 ст.166 ПКУ;

– використання права на нарахування податкової знижки лише за наслідками звітного податкового року. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься – 166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ;

Декларація за звітний 2023 рік подається по 31 грудня 2024 року включно.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

СГ приймає від населення вторинну сировину та металобрухт: чи потрібен РРО/ПРРО?

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу, реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 23.08. 2000 №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугзатверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік).
Відповідно до п. 19 Переліку,  при прийманні від населення вторинної сировини та металобрухту суб’єктам господарювання дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Пунктом 2 Постанови № 1336 встановлено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених, зокрема, у п. 19 Переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються ДПС
та її територіальними органами

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що проставлення апостиля на офіційних документах, які видаються ДПС та її територіальними органами, здійснюється Державною податковою службою України відповідно до Правил проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджених наказом МЗС, МВС, МОН, Мінфіну, Мін’юсту від 17.03.2023 №125/209/293/139/999/5 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21.03.2023 за № 478/39534 (далі – Правила).

Для проставлення апостиля документи подаються до Державної податкової служби України за адресою: Львівська площа, 8, м. Київ, 04053.

Перелік документів, які необхідно подати:

  1. оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його засвідчену в установленому порядку копію;
  2. документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, чи його копію, засвідчену в установленому порядку;

3.заяву від особи, яка подає такі документи.

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються ДПС у строк до 20 робочих днів з дня отримання ДПС заяви та документів, необхідних для отримання послуги з проставлення апостиля.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 01.02.2023 № 54 «Про розмір та порядок оплати послуг з проставлення апостиля», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.03.2023 за № 395/39451, встановлено плату за надання послуги із проставлення апостиля на документах, що видаються ДПС та її територіальними органами і призначені для використання на території інших держав, у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 51 грн.

Від унесення плати звільняються особи з інвалідністю 1-ої і 2-ої груп, особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.

Рахунок для зарахування плати з надання послуг з проставлення апостиля ДПС:

Отримувач: ГУК у м. Києві/Шевченківський р-н/22012500
Код за ЄДРПОУ: 37993783
Рахунок отримувача: UA918999980334109879031026011
Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.)
Призначення платежу: за надання послуги з проставлення апостиля.
Відповідна інформація розміщена на вебпорталі ДПС: Головна/Прес-центр/Новини/Надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах, виданих Державною податковою службою України та її територіальними органами (https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/668739.html).

Залишаємось на зв’язку: Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі