Заклади охорони здоров’я Київської області пройшли зовнішню оцінку управління якістю

Written on . Posted in Медицина

У рамках грантової програми від проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» заклади первинної медичної допомоги Київської області пройшли зовнішню оцінку управління якістю надання медичних послуг та розширили їх спектр. Партнером виступила ГО «Академія сімейної медицини України». У гранті брали участь Ірпінський міський центр первинної медико-санітарної
допомоги, Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги, Центр первинної медико-санітарної допомоги Березанської міської ради, Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, Васильківський центр первинної медико-санітарної допомоги.Лікарні пройшли зовнішню оцінку якості. Експерти команди АСМУ, які є медиками з практичним досвідом, склали команду з оцінки. Її проводили у таких сферах:
– лідерство та команда;
– управління та менеджмент;
– документи з якості;
– процеси постійного покращення;
– моніторинг та оцінка;
– залучення та мотивація персоналу;
– залучення пацієнтів.
Процедура проводилася у два етапи – базова та повторна, після впровадження нововведень. Такий підхід допоміг оцінити потенціал закладу, накреслити карту змін у вигляді рекомендацій, а на другому етапі – проаналізувати ефективність впроваджених новацій. Усі центри первинної медичної допомоги за результатами повторної оцінки підвищили показники управління якістю.

Важливо відзначити, що зовнішня оцінка не передбачає перевірки закладу чи тим паче санкцій або покарань. Це процедура знайомства та аналізу підходів, які використовує заклад та надання рекомендацій для його подальшого розвитку.
Заклади ПМД під час проєкту впровадили нові підходи у напрямках паліативної допомоги, діагностики легеневих захворювань, розширили методики ранньої діагностики ВІЛ і туберкульозу. Сімейні лікарі почали проводити діагностику за допомогою ортоскопії та дерматоскопії. Частина пацієнтів вже отримує консультації та рекомендації для лікування безпосередньо на первинці без
необхідності відвідувати вузьких спеціалістів. Окремі центри підписали договори про надання нових пакетів послуг, наприклад мобільної паліативної допомоги та психологічної допомоги на первинці.
У рамках програми лікарні отримали й грантову допомогу від USAID. Завдяки цьому клініки поповнили свою матеріально-технічну базу. Васильківський ЦПМСД придбав портативний УЗД апарат, Броварський ЦПМСД – комп’ютерну техніку, у Березанському ЦПМСД та Ірпінському ЦПМСД обладнали навчальні кімнати.
У закладах налагодили сталий зворотний зв’язок з пацієнтами. Завдяки цьому виявили потреби та розширили можливості запису на прийом, створили кол-центри, при лікарнях почали працювати школи самодопомоги для пацієнтів та їхніх родин. Змінили підходи до прийняття управлінських рішень у центрах, збільшили залученість персоналу та посилили командний дух, покращили умови
для роботи. Постійно проводяться освітні заходи для працівників, відбувається обмін досвідом з іншими лікарнями.
Персонал клінік – учасників проєкту пройшов навчання за напрямами: паліативна допомога, ортоскопія та дерматоскопія, підбір інгаляційної терапії при легеневих захворюваннях, діагностика та ведення пацієнтів з ВІЛ, ведення вагітності на первинці, інструменти для роботи з психічним здоров’ям. Відбулись і тренінги з «м’яких навичок», від яких також залежить якість медичної допомоги: пацієнтоорієнтованість, розширення функціонала медичних сестер, використання міжнародних клінічних рекомендацій, розвиток у пацієнтів навичок самодопомоги тощо. Розробляли та проводили навчання експерти АСМУ та USAID.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі