У Київському обласному центрі ментального здоров’я відкрили нове відділення у відновленому приміщенні, яке найбільше постраждало від дій

Written on . Posted in КОДА

У Ворзелі в Київському обласному центрі ментального здоров’я відкрили відділення медико-психологічної реабілітації. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Під час бойових дій російські війська значно пошкодили будівлі центру. Медустанова перебувала під окупацією з перших днів війни. Її приміщення пошкоджені обстрілами, а майно – розграбоване росіянами, які жили в закладі і нищили все навколо.

«Нове відділення відкрили у приміщенні, яке найбільше постраждало від рук окупантів. Протягом 2023 року його інтенсивно відбудовували. Значно допомогли міжнародні та громадські організації. Паралельно відновлювали медичну базу, щоб надавати якісні психологічні та реабілітаційні послуги», – розповів Руслан Кравченко.

Нове відділення розраховане на 25 ліжок. Є 3 реабілітаційні кімнати, де надають понад 20 різних послуг. Тут прийматимуть як військових, так і цивільних. Лікування для кожного пацієнта підбирають індивідуально. Регулярно проводять групові тренінги.

Для ефективної та швидкої реабілітації застосовують сучасне технічне обладнання. Серед іншого – новітні VR-шоломи, які ефективні в роботі, якщо пацієнт має гіперпильність, тривожність. Є також програмно-технічний комплекс RehaCom, який використовують при лікуванні тих, хто має проблеми через тривале виснаження.

Активно до реабілітації пацієнтів залучають волонтерів.

«Сьогодні люди, які прагнуть жити на Київщині, хочуть повертатися не лише у своє відновлене житло. А й мати якісні медичні послуги, зокрема психологічні та реабілітаційні. Через постійний стрес дедалі більше людей мають проблеми з ментальним здоров’ям. Тому одним із завдань є розширення переліку медичних установ та збільшення кількості фахівців, які здатні допомогти людям долати проблеми. І над цим ми працюємо вже сьогодні в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?», започаткованої Оленою Зеленською», – зауважив начальник КОВА Руслан Кравченко

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували 130 об’єктів медустанов. Із них уже відновили понад 100.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі