На Київщині рівень захворюваності на грип та ГРВІ перевищив епідпоріг на майже 3% – брифінг КОВА (ВІДЕО)

Written on . Posted in КОДА

У Київській області спостерігається ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції серед населення. Так, за минулий тиждень у порівнянні з попереднім показник зріс на 12% та перевищив епідемічний поріг на 2,8%. Більше половини захворілих – діти. Про епідемічну ситуацію із захворюваності у пристоличному регіоні розповіла під час брифінгу генеральна директорка Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Родина.

«За поточний період епідемічного сезону підвищеної захворюваності на грип та ГРВІ в області захворіли 151 835 осіб, із них у 3% – лабораторно підтверджено випадки коронавірусної хвороби. Летальних випадків від ускладнень грипу та ГРВІ за цей час не зареєстровано. Проте померли 35 хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19, переважно це люди старше 60 років», – повідомила Наталія Родина.

На сьогодні найвищі рівні захворюваності зареєстровано в Бориспільському, Броварському та Обухівському районах, найнижчий – у Вишгородському.

Генеральна директорка центру підкреслила, що найкращим засобом профілактики грипу та коронавірусної хвороби COVID-19 є вакцинація. Проведення щеплень рекомендовано перед та впродовж усього епідемічного сезону. Протигрипозна вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною. Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень, тому вакцину можна придбати в аптеках.

Вакцинація проти COVID-19 є безкоштовною. Протягом жовтня-грудня для потреб закладів охорони здоров’я Київської області надійшла достатня кількість вакцин різних виробників, зокрема й від штаму Омікрон. Вакцини розподілені між закладами охорони здоров’я області відповідно до потреб. На початку січня 2024 року запланована чергова поставка вакцин від COVID-19.

Звертаємо увагу, що зараження ГРВІ та грипом можна уникнути, дотримуючись простих рекомендацій:

  • уникайте контакту з особами, які мають прояви інфекції;
  • дезінфікуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаються;
  • регулярно провітрюйте приміщення;
  • завжди кашляйте та чхайте у серветку (одразу після використання її потрібно викинути) або верхню частину рукава одягу;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • частіше мийте руки водою з милом протягом 20 секунд, особливо після контакту з поверхнями поручнів, дверей, після відвідування вбиральні тощо;
  • якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікувальний засіб із вмістом спирту;
  • не торкайтеся очей, носа та рота немитими руками.

«Будьте уважні до себе та своїх близьких, дотримуйтеся простих профілактичних заходів, не займайтеся самолікуванням. За перших ознак захворювання звертайтеся до сімейного лікаря», – наголосила Наталія Родина.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі