Про Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації

Written on . Posted in Служба у справах дітей та сім"ї

18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації.  Службою у справах дітей та сім’ї Васильківської міської ради проведено інформаційно-просвітницькі заходи серед молоді загально освітніх закладів Васильківської МТГ. Також з метою поінформованості громадськості Васильківської МТГ та з метою попередження дітей від сексуального насильства та експлуатації, популяризації правил безпеки надаємо відповідні матеріали для формування щомісячної газети.

Згідно з останнім звітом альянсу WeProtect про глобальну оцінку загроз для дітей в інтернеті, з 2019 року кількість зареєстрованих випадків сексуального насильства над дітьми онлайн зросла на 87% у всьому світі. Ця цифра підкреслює нагальну потребу в скоординованій, багатогранній роботі для захисту дітей в інтернеті.

Статистика також показала, що з 2020 по 2023 рік кількість власноруч створених відвертих фото та відео 7-10 річних дітей зросла на 360%. Чати в онлайн-іграх за 19 секунд можуть стати майданчиками для грумінгу – побудови довірливих стосунків з дитиною з метою отримання інтимних фото/відео або подальших зустрічей з дитиною. Щоб отримати такі фото або відео – злочинцям достатньо 45 хвилин з моменту знайомства в чаті. Крім того, з початку 2023 року кількість випадків, коли злочинці використовують штучний інтелект для створення матеріалів сексуального насильства над дітьми та експлуатації дітей, швидко зростає.

Громадська організація #stop_sexтинг, що активно працює для захисту дітей в інтернеті представила для дітей та підлітків – тематичний комікс «Не_ведись.. ». Головна героїня – школярка Кіра – розпочинає стосунки з однокласником, та відправляє на його прохання відверті фото. Пізніше хлопець губить телефон, і інші хлопці поширюють ці фото серед однокласників. Як дівчина пережила цю ситуацію, і хто їй допоміг – читайте в коміксі #Не_ведись. 

За словами авторки коміксу Поліни Соколової, головна мета створення коміксу – застерегти дітей від можливих наслідків необережного користування соціальними  мережами. Важливо розуміти, що навіть коли ситуація здається безвихідною, ви завжди можете розраховувати або на допомогу близьких людей, або на допомогу за телефоном 1545 (3).

Що робити, якщо дитина надіслала інтимне фото?

– завершити спілкування та заблокувати користувача;

– зробити скріншот-докази, адже без них неможливо буде притягнути порушника до відповідальності;

– дитина має якомога раніше звернутись по допомогу до батьків чи дорослого, якому довіряє тому, що це збільшує можливість вирішити ситуацію та покарати злочинця до того, як він нашкодив ще комусь;

– звернутись до поліції або кіберполіції;

– отримати допомогу на гарячій лінії 1545(3) або психологічну допомогу на сайті;

– отримати допомогу про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті можна у новому чат-боті @online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, що працюють із дітьми. 

Важливо пам‘ятати, що дорослі завжди мають бути на боці дитини, не засуджувати, не сварити, а підтримати та дати зрозуміти, що з вами дитина може почувати себе в безпеці.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі