До Всесвітнього тижня обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів.

Written on . Posted in Медицина

Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися.
З кожним неправильним використанням антимікробного препарату частина бактерій “виживають”. Вони розмножуються далі, і нове покоління цих бактерій вже неможливо знищити цим антибіотиком.

За правильного застосування такі ліки рятують життя пораненим і хворим військовим. Проте якщо резистентність до таких ліків поширилася, це сильно ускладнює лікування й одужання пацієнтів.
У серпні Міністерство охорони здоров’я Українизатвердило новий Стандарт медичної допомоги «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою». Стандарт розроблений з урахуванням найкращих світових медичних практик, він визначає, які антимікробні препарати, в яких випадках і за якими механізмами мають призначати лікарі пацієнтам, щоб досягнути якісного та безпечного лікування з мінімальними ризиками поширення антимікробної резистентності (http://surl.li/nhbvy).
Щоб запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів кожному з нас варто дотримуватись простих правил і не займатись самолікуванням:
Приймати протимікробні препарати лише за призначенням лікаря. Не використовувати антибіотики при вірусних інфекціях.
Проходити повний курс лікування згідно з призначенням лікаря, не пропускати прийом ліків, не переривати лікування, навіть якщо стало краще.
Не ділитися протимікробними препаратами з друзями чи родичами і не «призначати» їм лікування.
Призначати антибіотики – справа лікаря. Не випробовуйте власний організм та не вдавайтеся до самолікування.
Готуємося разом зустрічати Перемогу здоровими.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі