ПІДТРИМКА ВПО: КИЇВЩИНА ДБАЄ ПРО ОБЛАШТУВАННЯ ЖИТЛА ДЛЯ ВСІХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Written on . Posted in КОДА

588 переселенців похилого віку та з інвалідністю отримали притулок в мережі закладів соціальної підтримки та в інтернатних закладах на території області. Мова йде про людей, які не можуть самі себе обслуговувати. Київська обласна військова адміністрація працює над тим, щоб усі категорії ВПО мали можливість для поселення після прибуття. Про це розповів під час брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення КОВА Ігор Мещан.

В області також облаштовані місця компактного проживання, що слугують прихистком для внутрішньо переміщених осіб, які щоденно прибувають із різних областей до пристоличного регіону.

«На сьогодні на території області розташовані модульні містечка, надані урядами Польщі та Фінляндії. Крім того, Урядом України встановлені вимоги до облаштування місць компактного проживання для ВПО. Тут люди можуть тимчасово перебувати, доки не знайдуть житло. Так, влітку Київщина приймала людей із Херсонщини та Миколаївщини. Також приймаємо людей, які повертаються з різних країн, але не можуть повернутися до своїх рідних домівок через бойові дії», – повідомив директор Департаменту соціального захисту населення.

Крім цього, на державному рівні було запроваджено програму «Прихисток», що передбачає надання відшкодування на сплату комунальних послуг власникам помешкань, які безкоштовно прихистили в себе ВПО. Компенсацію за проживання вимушених переселенців отримують власники майже 5 тисяч помешкань, у яких наразі проживають понад 10 тисяч осіб із числа ВПО. Загалом за період воєнного стану за цією програмою в домогосподарствах області було розміщено понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Ігор Мещан зазначив, що обласна влада приділяє велику увагу комунікації з переселенцями. З цією метою при обладміністрації була створена Рада з питань ВПО. До її складу увійшли керівники структурних підрозділів КОВА та райадміністрацій, відповідальні за цей напрямок роботи, а також громадяни з числа ВПО та представники громадських об’єднань, які опікуються відповідним колом питань. У подальшому у всіх громадах Київщини будуть створені відповідні структури.

Окрім цього, при Київській обладміністрації утворено Координаційний центр підтримки цивільного населення. Він вирішує питання надання допомоги та підтримки не лише вимушеним переселенцям, а й особам, звільненим із полону, людям, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій та потребують реабілітації, та іншим.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі