ОБЕРЕЖНО! СКАЗ!

Written on . Posted in Важливо!

Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспожислужби в Київській області та в м. Києві від 26.07.2023 № 001608 п.м./23 підтверджено діагноз на сказ у кота в с.Романків Козинської селищної ради. В зв’язку з цим, с. Романків визначено неблагополучним пунктом (епізоотичним вогнищем), а всі населені пункти в радіусі 10 км вважаються загрозливою зоною. До загрозливої зони потрапило с. Велика Бугаївка нашої громади.

Хвороба на сказ відома з давніх часів і люди завжди, ще не знаючи її природи, остерігались тварин з невластивою поведінкою, бо з досвіду знали, що їх покуси є смертельно небезпечними. Сказ викликається вірусом, який може поражати всі види теплокровних, включаючи людину і від нього у світі щороку помирають десятки тисяч людей і гинуть сотні тисяч тварин. Найчастіше хворіють червоні лисиці, які є головним резервуаром та поширювачем вірусу сказу в природі. Для інфікованих лисиць характерна невластива поведінка і вони цілком безбоязно можуть проникати у двори і навіть людські оселі, наносячи покуси свійським тваринам та людям.
Прикро, що громадяни часто не усвідомлюють небезпеки, яка може їх підстерігати та не вміють себе поводити у подібних ситуаціях і навіть отримавши покуси, далеко не завжди звертаються за медичною допомогою.
В останні роки значно зросла кількість випадків сказу в котів, які при цьому бувають дуже агресивними і можуть наносити покуси тваринам, чи громадянам і навіть своїм господарям. Інколи жителям у сільській місцевості доводиться констатувати, що кіт у літній період, особливо в пору жнив, залишає помешкання і повертається аж під осінь. Коти в полі живляться, в основному полівками, які теж є природним резервуаром вірусу сказу і цілком ймовірно, що кіт може бути інфікованим. А не лише покус, а навіть подряпини, нанесені такою твариною, можуть складати небезпеку, оскільки слина кота, що залишилась на лапках при умиванні, може містити вірус сказу. А тому єдиний надійний спосіб запобігти інфікуванню котів з такими звичками – завчасна їх вакцинація.
Шановні мешканці громади, і особливо с. Велика Бугаївка! Звертаємось до Вас з проханням провести вакцинацію домашніх собак та котів проти сказу. Вакцинацію проводять приватні ветеринарні клініки, а також можна звернутися до Васильківської дільничної лікарні ветеринарної медицини с. Червоне.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі