Почни впливати на процес відбудови: опитування!

Written on . Posted in Без категорії

Протягом року повномасштабного вторгнення Україна зазнала значних збитків унаслідок руйнування та пошкоджень нерухомого майна, що оцінюються у сотнях мільярдів доларів США. За спільною оцінкою Світового банку і Уряду України, загальні потреби у відновленні за 24 лютого 2022 по 24 лютого 2023 року склали 411 мільярдів доларів. 

Процес відбудови вже розпочато, зокрема Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство відновлення) спільно з Коаліцією громадських організацій RISE Ukraine, працюють над створенням цифрової екосистеми управління відбудовою інфраструктури – DREAM. Екосистема охоплює весь життєвий цикл проєктів відновлення, від фіксації збитків і визначення потреб і до створення картки проєкта, громадських слухань, розробки проєктної документації, проведення закупівель, будівництва й аудиту. 

У листопаді 2022 року стартував пілотний проєкт, який передбачає можливість для громад добровільно вносити проєкти та проєкті ідеї до екосистеми DREAM через модуль Галузевої системи управління відбудовою інфраструктури. Галузевий модуль адмініструється Агентством відновлення, яке також забезпечує технічну підтримку учасникам пілотного проєкту. З початку пілотного проєкта представники громад і ЦОВВ внесли до DREAM через Галузеву систему понад 6000 проєктів та проєктних ідей.

Проте для забезпечення ефективної реалізації проєктів відбудови, мінімізації ризиків нецільового використання коштів, зменшення рівня корупції та збільшення рівня довіри до відбудови й підтримки серед українців та міжнародних партнерів необхідно забезпечити широке залучення до процесу відбудови всіх зацікавлених сторін.

З цією метою розробляється модуль електронної демократії (https://dream.gov.ua/special/eDem), який дозволить громадянам впливати на вибір і склад проєктів відновлення, моніторити їх впровадження тощо. Розробку модуля буде координувати Центр розвитку інновацій. Запрошуємо вас висловити свою думку та вплинути на розробку майбутнього модуля, який стане невід’ємною частиною екосистеми управління відбудовою інфраструктури – DREAM

Щоб взяти участь в опитуванні заповніть анкету за посиланням відповідно до своєї категорії до 14 липня 2023 року включно:

Результати дослідження будуть враховані в розробці моделей механізмів прозорої та демократичної участі громадського суспільства до процесу управління відбудовою та технічного завдання модуля залучення. 

Детальніше про проєкт: https://cid.center/announcement-of-the-reconstruction-project/ 

Це опитування проводиться Центром розвитку інновацій спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, коаліцією RISE Ukraine в межах проєкту «Прозора та демократична відбудова” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі