щодо  порядку визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій

Written on . Posted in Законодавство

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, фізичні особи – боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати.
Такий поточний рахунок має бути визначений для здійснення видаткових операцій. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.
Що потрібно зробити кожному боржнику, аби визначити відповідний рахунок?
Направити до відділу, де здійснюється примусове виконання, заяву про визначення рахунку.
Зразок заяви доступний на сайті #центральнаюстиція у за ланцюжком «Послуги» – «У сфері державної виконавчої служби» – «Зразки заяв»

Для визначення такого поточного рахунку у банку державний, приватний виконавець протягом 2-х робочих днів з дня отримання відповідної заяви фізичної особи – боржника, повинен винести постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи – боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови, надіслати її до банку.
Також виконавець зобов’язаний перевірити наявність інших виконавчих проваджень, відкритих стосовно фізичної особи – боржника, та, у разі якщо стосовно фізичної особи – боржника відкриті інші виконавчі провадження.
Одночасно потрібно надіслати відповідну постанову до органів державної виконавчої служби або приватному виконавцю, які здійснюють примусове виконання у таких виконавчих провадженнях.
У такому разі поточний рахунок, зазначений у відповідній постанові, вважається визначеним для здійснення видаткових операцій і в межах таких виконавчих проваджень.
Детальна консультація у розʼясненні від МЮУ:

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі