День Захисту дітей

Written on . Posted in Привітання

Кожного року 1 червня в Україні та світі відзначають День захисту дітей. Цей день покликаний захистити найменших від проблем та бід, з якими стикаються діти в різних куточках світу. Це насильство, голод, відсутність доступу до медичної допомоги та освіти тощо.

День захисту дітей було засноване у 1949 році у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначили у 1950 році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з своїх  пріоритетних напрямків.

В 1959 ООН прийняла Декларацію прав дитини, в якій визначили основні соціальні та правові принципи захисту та благополуччя дітей. Але ця Декларація мала рекомендаційний і декларативний характер, а для захисту прав дітей були потрібні конкретні закони та міжнародні договори.

20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала цю конвенцію 27 вересня 1991 року.

В Україні День захисту дітей відзначають з 1998 року.

Число дітей, постраждалих від війни, постійно зростає.  Загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ 478 дітей загинули та 963 дістали поранень різних ступенів тяжкості. Найбільше постраждало в Донецькій області – 453 дитини. 

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі