Неухильно дотримуємося правил пожежної безпеки на робочих місцях!

Written on . Posted in Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Співробітники не часто замислюються, чи добре захищений офіс, в якому вони працюють, від пожеж, поки не станеться найгірше. А чи безпечно працювати у вашій компанії?Метою пожежної безпеки будь-якого об’єкта є запобігання пожежі на визначеному чинними нормативами рівні, а в разі виникнення пожежі – обмеження її розповсюдження, своєчасне виявлення, гасіння пожежі, захист людей і матеріальних цінностей.
Для працівників важливо виконувати елементарні правила пожежної безпеки під час перебування на робочому місці. Адже безвідповідальне ставлення до таких, здавалося б, дрібниць, як недопалок чи залишений без нагляду електрообігрівач, може спричинити пожежу. Часто займання стається через неправильне зберігання в приміщенні легкозаймистих речовин, спалах електропроводки через перевантаження електромережі, неакуратне поводження з вогнем у місцях приготування їжі.
Вимоги протипожежного режиму:
1. Куріння.
Куріння у приміщеннях заборонено. Для куріння на територіях об’єктів обладнані спеціальні місця, які облаштовані урнами для недопалків. На території об’єктів заборонено застосування відкритого вогню (розігрівання замерзлих труб опалення, спалювання відходів виробництва, сміття, сухого листя, тощо).
2. Користування електронагрівальними приладами.
Приготування кип’ятку, розігрівання та приготування їжі здійснюється в спеціально обладнаних для цього місцях із застосуванням електрочайників та інших приладів з автоматичними пристроями відключення електронагрівальних елементів.
3. Робота з електроприладами.
Забороняється залишати без нагляду увімкнені в електромережу електроприлади та оргтехніку – персональні комп’ютери, оргтехніку, радіоприймачі, електронагрівальні прилади, вентилятори, кондиціонери.
4. Вогненебезпечні роботи.
Проведення вогневих та інших пожежонебезпечних робіт (газоелектрозварювальних, газорізальних, розігрів бітумів та смоли) дозволяється проводити після підготовки місця проведення цих робіт, узгодження з інженером з пожежної безпеки та виконання усіх передбачених заходів з пожежної безпеки.
5. План евакуації.
Тільки досвідчений фахівець може розробити план евакуації на вищому рівні. Дуже важливо заздалегідь подбати про евакуацію людей в момент загоряння і початку пожежі. У приміщенні повинні залишатися вільними евакуаційні шляхи і коридори, а вказівники повинні бути розташовані так, щоб було зрозуміло, де вихід. Має бути система оповіщення, яка подасть сигнал у разі пожежі.
6. Порядок на робочих місцях.
Як не дивно, акуратність теж важлива для пожежної безпеки. Папір – легкозамистий матеріал. Не давайте йому розмножуватися і розповзатися по столу і підвіконню. Зберігайте його в папках і спеціальних боксах. Інакше є небезпека, що одного разу папірець доповзе до подовжувача або до обігрівача, який раптово заіскрив. Пильнуйте, щоб колеса офісних крісел не їздили по проводах, які лежать на підлозі. Це може нашкодити як внутрішній частині провода, так і його ізоляції. А далі – удар струмом і загоряння.
Пожежна сигналізація – це один з найважливіших пристроїв для забезпечення безпеки в приміщеннях.
7. Перевірка робочих місць та приміщень наприкінці робочого дня.
Перед закінченням роботи та закриттям приміщень особа, відповідальна за протипожежний стан приміщення, зобов’язана перевірити протипожежний стан приміщень, вимкнути напругу з усіх електроустановок та електроприладів (вимірювальних, електронно-обчислювальних, паяльників, кондиціонерів, вентиляторів, радіоприймачів, комп’ютерів тощо), а також з мереж їх живлення. Закрити вікна, кватирки. Виявлені порушення правил пожежної безпеки потрібно усунути до зачинення приміщень.
Навчання персоналу.
8. На будь-якому підприємстві потрібно регулярно проводити інструктажі з пожежної безпеки та практичні тренування.
9. Порядок дій персоналу у разі пожежі:
-негайно повідомити пожежну охорону за телефоном 101;
-вжити заходів щодо евакуації людей та збереження матеріальних цінностей, гасіння пожежі з використанням вогнегасників та інших наявних засобів пожежогасіння;
повідомити про пожежу керівника чи відповідну компетентну посадову особу;
-вимкнути, за потреби, струмоприймачі та вентиляцію;
– за потреби викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі