Бережіть ліси від пожеж

Written on . Posted in Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Щороку лісові пожежі завдають непоправних збитків природі й державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на спекотний літній період. У пору масового дозрівання чорниць, а то й просто у вихідні та святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання осередків вогню. За кілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – їх рахунок може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Крім того, лісові пожежі часто наближаються до сільськогосподарських угідь і тоді стають загрозою не лише житловим будинкам, а й несуть серйозну небезпеку для життя людей. Причому приборкати такі пожежі дуже складно. На жаль, далеко не всі громадяни вважають за необхідне дотримуватися правил поведінки й часто забувають, що спекотної пори навіть необережно викинутий сірник може стати причиною великої пожежі.
Ліс гостинно зустрічає усіх, хто шукає у ньому відпочинку, проте він вимагає дбайливого ставленнядо себе. Розумне користування дарами природи – невід’ємне право людини.Тож збираючи у лісі ягоди чи перебуваючи на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки. Відповідно до вимог Правил пожежної безпеки у лісах України, які є обов’язковими для виконання усіма підприємствами, установами, організаціями і громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
– відвідування громадянами хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної небезпеки (надзвичайної небезпеки) за умовами погоди;
– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети; – викидати у лісі обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.
Окрім цього, підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їхньої діяльності, форм власності) та громадянам забороняється:
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо наближені до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські підпали);
– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо; – здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших вибухових речовин.
На території лісового фонду розкладати багаття дозволяється на спеціально обладнаних ділянках зон і місць відпочинку. Перш ніж розкласти вогонь на галявині, у визначеному для цього місці, знімають дернину і відносять її вбік. На галявині виривають суху траву.
Якщо ґрунт торфянистий, то розводити багаття категорично забороняється, бо це може призвести до підземної пожежі.
Побачивши недогоріле багаття чи лісову пожежу, негайно загасіть їх. Якщо самі не в змозі це зробити, то повідомте про пожежу у службу порятунку «101». Працівники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області застерігають та просять співгромадян берегти ліс, обережно поводитися з вогнем у його межах, дотримуватись правил пожежної безпеки, навчати своїх дітей та внуків любити природу.
Пам’ятайте: пожежа у лісі – страшна біда! Адже за лічені години може згоріти все, що вирощувалося десятки років. Будьте обачними і відповідальними, бережіть багатство, яке дарує нам природа!
Будьте пильними, неухильно дотримуйтесь правил пожежної безпеки у лісі. Адже охорона його від пожеж – моральний обов’язок кожного громадянина.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі