Збільшення прожиткового мінімуму з 01.07.2022 для непрацездатних осіб , згідно Закону України» Про Державний  Бюджет на 2022 рік»

Written on . Posted in соціальний захист

В Україні 1 липня заплановано збільшення прожиткового мінімуму, у тому числі й для людей, які втратили працездатність. Цей показник враховують під час розрахунку пенсійних виплат деяким категоріям пенсіонерів.

Так, прожитковий мінімум для тих, хто втратив працездатність, збільшиться з 1934 гривень до 2027 гривень. До цього показника, зокрема, «прив’язані» мінімальні та максимальні пенсійні виплати.

«Мінімалку», яка еквівалентна цьому прожитковому мінімуму, збільшать на 93 гривні, вона становитиме 2027 гривень, а «максималку», яка дорівнює десятикратному розміру показника, — на 930 гривень, вона становитиме 20270 гривень.

Наступне підвищення прожиткового мінімуму планується 1 грудня 2022 року — до 2093 гривень. Відповідно має збільшитися мінімальна та максимальна пенсія. До кінця цього року заплановано ще кілька етапів підвищення пенсій для різних категорій українців.

 Збільшення прожиткового мінімуму стосується тих пенсіонерів у кого стаж становить у жінок 30 років, у чоловіків 35 років.

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ