Щодо надання психологічної допомоги постраждалим від воєнних дій

Written on . Posted in соціальний захист

Управління соціального захисту населення Васильківської міської ради повідомляє, що відповідно до Типового положення про районний, міський, районний у місті, селищний, сільський центр соціальних служб (далі – центр соціальних служб), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 479, центр є закладом, що проводить соціальну роботу із сім’ями, дітьми та молоддю, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, і надає їм соціальні послуги. Крім того, діють Центри надання соціальних послуг, які є комплексними закладами соціального захисту населення, структурні або відокремлені (територіальні) підрозділи яких провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Основними завданнями центру надання соціальних послуг є: 

проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення; 

надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують. 

Зазначені центри також відповідно до визначених для них завдань проводять оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, у соціальних послугах, визначають методи соціальної роботи, забезпечують соціальнопсихологічну підтримку.

Також просимо взяти до уваги, що на сьогоднішній день, законодавство України дозволяє надавати підтримку постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, на базі діючої мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб:

 – притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (що забезпечує цілодобове перебування (до 90 днів); 

– денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (короткострокове (до 10 діб) або цілодобове перебування у „кризовій кімнаті” (за її наявності);

 – спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 

– мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства . 

Крім того, постраждалі від експлуатації та/або насильства за ознакою статі, зокрема від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, можуть отримати комплексну медичну та психологічну допомогу (консультації медичних спеціалістів, різні обстеження, лікування) у Реабілітаційному центрі Міжнародної організації з міграції МОМ (м. Київ).

 Можливі різні варіанти взаємодії з центром: 

  1. Перебування в центрі в середньому 2 тижні, протягом яких клієнт отримує повний спектр послуг. 
  2. Людина може приїхати на 3 дні, отримати обстеження, консультування психолога/психотерапевта, призначення лікування.
  3. Для киян можливий амбулаторний варіант, коли вдень можна отримувати вищевказану допомогу, а потім повертатись додому. 

Громадянам, які цього потребують та для влаштування до Реабілітаційного центру звертатися на гарячу лінію Представництва МОМ в Україні – 527, 0 800 505 501 (прийом дзвінків щодня з 8:00 до 20:00. 

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ