Відділ цивільного захисту та охорони довкілля виконавчого комітету Васильківської міської ради повідомляє

Written on . Posted in Надзвичайні ситуації

У Васильківській громаді заборонено відвідування лісів!

На період дії воєнного стану населенню заборонено відвідування лісів у Обухівському районі Київської області, а також в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки. Про це йдеться в розпорядженні Обухівської районної військової адміністрації № 78 від 20.03.2022 року.

Винятком є транспорт і техніка, які використовуються Збройними Силами України, Державною прикордонною службою України, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національною гвардією України, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, Міністерством внутрішніх справ України, Управлінням державної охорони України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, постійними лісокористувачами.

Відповідна заборона запроваджена, зокрема, для запобігання реальній загрозі виникнення в лісах пожеж і мінімізації їхніх наслідків.

Також нагадуємо про жорстку заборону в країні палити сухостій, за порушення якої передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах –

 • тягне за собою накладення штрафу на громадян від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 530-4 590 грн);
 • на посадових осіб – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4 590-15 300 грн.).

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, –

 • тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4 590-15 300 грн.);
 • на посадових осіб – від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 710-30 600 грн.).

Згідно зі статтею 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах складає:

 • для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн);
 • для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).

Штраф за випалювання рослинності у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду складає:

 • для громадян: 360 – 720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн.);
 • для посадових осіб: 1260 – 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн).

За певних обставин може настати і кримінальна відповідальність.

Відповідно до ст. 241 Кримінального кодексу України забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля,

 • караються штрафом від 1 800 до 3 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (30 600 – 61 200 грн.) або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, –

 • караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Відповідно до ст.245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом –

 • караються штрафом від 5 400 до 9 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (91 800-153 000 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, –

 • караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Також нагадуємо, що значна частина Київської області потрапила у зону активних бойових дій, які супроводжувалися діяльністю розвідувально-диверсійних груп, коригувальників вогню, переміщення лісами розбитих військ противника тощо,  що супроводжувалося активним мінуванням лісових масивів і місцевості. Кожен день надходять відомості про випадки підриву на таких вибухових засобах мирних громадян та працівників аварійних служб. Тому закликаємо мешканців Васильківської міської територіальної громади неухильно дотримуватися заборони Обухівською районною адміністрацією відвідувати лісові масиви до завершення дії правового режиму воєнного стану та остаточного очищення (розмінування) території Київської області від мінно-вибухових засобів.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі