Пенсії в Україні: коли, у кого та на скільки зростуть виплати у 2022 році

Written by administrator on . Posted in соціальний захист

В Україні цього року заплановано кілька етапів підвищення пенсій для різних категорій громадян. У результаті, як повідомили в Міністерстві соціальної політики, середня пенсія наприкінці 2022 року становитиме 4,5 тисячі гривень, що на 15% вище за фактичний прожитковий мінімум. «Слово і діло» розібралося, коли, у кого та на скільки зростуть пенсії 2022-го.

Мінімальна пенсія у 2022 році становитиме:

    • з 1 січня – 1 тис. 934 грн.;
    • з 1 липня – 2 тис. 27 грн.;
    • з 1 грудня – 2 тис. 93 грн.

Січень

Від початку року зросли пенсії, які виплачують непрацездатним батькам або чоловіку (дружині) загиблих, померлих (зниклих безвісти) осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції на Донбасі. Наразі мінімальна пенсія у зв’язку із втратою годувальника становить 7,8 тис. грн.

Виплати перерахували для 3 361 особи, пенсію в середньому підвищено на 1 тис. 895 грн.

Крім того, із січня збільшився розмір пенсії людям з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи :

Постановою від 09.12.2021 року № 1307 внести до постанови кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210»Про підвищення рівня соціального захисту громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи «і від 26 вересня 2012 року № 886 »Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986- 1990 роках « зміни що додаються 

     Установити що у разі коли в осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС , стосовно яких установлено причинний зв’язок  інвалідності з Чорнобильською катастрофою , осіб які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків у ядерних випробуваннях у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї , у складанні ядерних зарядів та здійснення на них регламентних робіт, внаслідок чого стали  особами з інвалідністю , а також осіб ,які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб із їх числа , розмір пенсії обчислений відповідно до Порядку обчислення пенсій особам,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням змін ,затвердженого цією постановою  буде більшим від розміру пенсії ,обчисленої відповідно до Законів  України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби ,та деяких інших осіб « здійснюється автоматично , без звернення  особи ,переведення на пенсію на умовах ,передбачених Законом України «Про статус і соціальних захист громадян ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи « за документами , що містяться в матеріалах пенсійних справ, про що органи Пенсійного фонду України інформують зазначених осіб шляхом надсилання листа або смс – повідомлення на номер мобільного телефону операторів мобільного зв’язку.

Починаючи з 1 січня жінкам, які народилися в 1962 році, при зверненні вперше за призначенням пенсії за віком встановлюється щомісячне підвищення у розмірі 9%. Розмір підвищення визначається індивідуально та залежить від розміру пенсії жінки, обчисленої з урахуванням набутого нею страхового стажу та зарплати.

Березень

У березні відбудеться планова щорічна індексація пенсій, яка стосуватиметься 10 млн українців

Зросте розмір мінімальної пенсії для близько мільйона громадян. За наявності 20 років страхового стажу для жінок та 25 років для чоловіків пенсіонери віком від 80 років отримуватимуть щонайменше 2,6 тис. грн, у віці 75-80 років – щонайменше 2,5 тис. грн.

Квітень

У квітні буде здійснено автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють. Під час перерахунку враховуватиметься набутий стаж роботи та заробітна плата.

Щоб дізнатися суму підвищення, потрібно використовувати індивідуальний коефіцієнт заробітку, який можна дізнатися через Пенсійний фонд.

Липень

У липні мінімальна пенсія в Україні зросте до 2 тис. 27 грн, а максимальна – до 20 тис. 270 грн. Також зросте розмір пенсійних надбавок, прив’язаних до прожиткового мінімуму.

Жовтень

Мінімальна пенсія для українців старших за 70 років за наявності повного стажу (35 років – для чоловіків, 30 років – для жінок) становитиме 3 тис. грн.

Мінімальну пенсію за віком для пенсіонерів від 65 років за наявності у них достатнього стажу (30 років – для жінок та 35 років – для чоловіків) становитиме 2 тис. 680 грн.

Крім того, у жовтні для пенсіонерів віком від 70 до 75 років буде встановлено щомісячну доплату до пенсії у розмірі 300 грн. Це стосуватиметься 1,7 млн українців.

 Мінімальна зарплата

У 2022 році передбачено разове збільшення мінімальної зарплати на 200 грн — з 1 жовтня нового року.

Тож мінімальна заробітна плата 2022 року буде такою.

У місячному розмірі:

    • на 1 січня 2022 — залишається на рівні 6500 грн,
    • з 1 жовтня 2022 — підвищення до 6700 грн.

Грудень

Мінімальна пенсія в Україні у грудні зросте до 2 тис. 93 грн, максимальна – до 20 тис. 930 грн. Розмір пенсійних надбавок також зросте через підвищення прожиткового мінімуму.

Для пенсіонерів, які не працюють віком 60-70 років за наявності достатнього стажу (30 років – для жінок та 35 років – для чоловіків) буде встановлено мінімальну пенсію у 2,5 тис. грн..

У грудні Кабінет міністрів розпочинає тестування механізму накопичувальних пенсій.

Trackback from your site.

Leave a comment