Легалізація трудової діяльності!
«Тіньова» зайнятість, так звана заробітна плата в «конвертах» – це проблемні явища, які на жаль, все ще залишаються актуальними в наш час, адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на життя людини.Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності.
Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником.
Для роботодавця нелегальна праця може принести:
- нестабільність у діяльності,
- відсутність відповідальності працівника,
- можливість безкарного заподіяння матеріальної шкоди,
- неналежне виконання трудових обов’язків,
- плинність кадрів,
- штрафи за порушення законів,
- труднощі з отриманням кредиту та розширенням справи
Для найманого працівника неоформлені трудові відносини несуть:
- нестабільність щодо можливого припинення трудових відносин у будь-який час і без належного обґрунтування,
- відсутність офіційного трудового стажу
- повну відсутність соціальних гарантій, передбачених державою для найманих працівників
- у майбутньому – мізерні пенсії.
Варто зазначити, що кожен хто підтримує цивілізовані трудові відносини, легальну трудову діяльність, має можливість звернутись до Державної служби зайнятості за безоплатною допомогою: роботодавець – в розв’язанні кадрових питань, підбору персоналу, компенсації ЄСВ, а працівник – за допомогою у пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття.
До того ж у період карантинних обмежень діють урядові програми, завдяки яким лише офіційно працевлаштовані працівники та фізичні особи-підприємці мають змогу отримати від держати кошти, що були втрачені через пандемію.
Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства!
Trackback from your site.