офіційне відкриття Пам’ятного знаку євреям Васильківщини

Written on . Posted in Вшанування

Сьогодні у місті Василькові відбулося офіційне відкриття Пам’ятного знаку євреям Васильківщини за участі Васильківського міського голови Наталії БАЛАСИНОВИЧ, почесних гостей Равина України Рав ЕЛІЯГУ, секретаря посольства Ізраїлю в Україні Павла ЛЕВІНА-БРЕНЕР, голови ГО європейських громад Зісельс ІОСИФА, представника Всеукраїнського БФ «Хесед» Тетяни ОРЛОВОЇ, представника єврейських громад України Віталія ПОСТРЄЛКО, голови Всеукраїнської місії «Мир дому твоєму» Віктора Матвєєва, гостей з Польщі Аркадіуса Пасьйонека, Швеції Андреи Петровіцкої та Богуслава Романа Тівіна, голови Васильківської ГО «Єврейська громада м. Василькова» Якова Тамаркіна, депутатів міської ради, громади.

Всім нам відомо про трагедію в Покровському яру, що розташовано неподалік цього місця на новому кладовищі. Під час тимчасової окупації міста Василькова в 1941-1943 роках на території міста Василькова біля Покровського цвинтаря та за територією міста в Ковалівському яру фашисти проводили масові розстріли громадян, більшість з яких були єврейської національності.
Після звільнення міста від фашистських загарбників місцеві жителі, які жили у Василькові під час окупації, показали місця розстрілів – на околиці міста в яру Ковалівці і в районі Покровського кладовища (там до недавнього часу ще було видно рів, де розстрілювали євреїв).
Під час Другої світової, за різними оцінками, було знищено від 5 до 6 млн євреїв.
І сьогодні продовжується робота пошуку інформації щодо загиблих. Так, із Ізраїльського національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) та Героїзму в Єрусалимі нещодавно було надіслано свідчення більше як 2000 людей про вбитих, закатованих або загиблих на фронтах Другої світової війни людей єврейської національності, що проживали на Васильківщині.
Злочин проти єврейського народу неможливо виміряти поодинокими випадками, неможливо виправдати!
Гості урочистого заходу подякували міському голові Наталії Баласинович, депутату міської ради Володимиру Заводію та мешканцю міста Олександру Копилевичу за підтримку ідеї встановлення пам’ятного знаку та її реалізацію.
Возможно, это изображение (один или несколько человек, люди стоят, дерево и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (один или несколько человек, люди стоят и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (один или несколько человек и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (1 человек, стоит, дерево и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (1 человек, стоит и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (1 человек, стоит и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (4 человека, люди стоят и на открытом воздухе)
Возможно, это изображение (стоит, на открытом воздухе и памятник)

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ