Правила безпечного й комфортного відпочинку на природі

Written on . Posted in Васильківський РВ ГУ ДСНС

У вихідні чимало людей вирушає на природу. Утім, при цьому далеко не всі пам’ятають, як слід поводитися, аби не завдати нікому шкоди. Для збереження природних ландшафтів потрібно використовувати для відпочинку в парках та лісах спеціально облаштовані для цього місця. Рятувальники нагадують про правила безпечного й комфортного відпочинку на природі.

Не розводьте багаття поряд із лісовою гущавиною. Розпалювати вогонь особливо не безпечно під кронами дерев, на сухій траві, у хвойному лісі та у вітряну погоду. Пожежа за лічені години може погубити дерева, на відновлення яких підуть століття.
Якщо знайшли безпечну ділянку, для розведення багаття використовуйте тільки сухі гілки. Не можна рубати живі дерева і навіть залишати на них позначки.
Ретельно гасіть вогонь перед відходом. Завжди заливайте багаття!
Не забивайте цвяхи в живі дерева, аби щось повісити, натягнути тощо. Через отвір витікає сік, під кору можуть потрапити мікроби − і дерево загине.
Пам’ятайте: окрім вас, у парку чи в лісі тисячі живих істот, для яких ці місця є домом! Хіба ж ви розкидаєте сміття чи псуєте меблі, коли йдете у гості?
У парку чи в лісі ходіть по стежинах і доріжках. У траві мешкає багато маленьких тварин, яких можна ненароком розчавити. Також від ходьби ущільнюється грунт, оголяється коріння дерев, гинуть рідкісні рослини.
Не чіпайте змій − і тоді вони вас теж не чіпатимуть. Жодна змія ніколи не нападе на людину перша. Дивіться під ноги і уникайте місць, де змії люблять грітися: старі вирубки, зруйновані хати й колодязі, виступи на скелях. Поступіться дорогою!
Якщо ви майстер рибного полювання − не ловіть більше, ніж можете з’їсти.
Не шуміть. Крик і гучна музика лякають паркових та лісових мешканців, і вони можуть покинути свої домівки. Не беріть музичних пристроїв. Дайте відпочити собі й іншим від гучних звуків. Вмикаючи музику, ви забуваєте про звірів і птахів, які дуже страждають від неї, маючи більш чутливі вуха.
Не зривайте квітів. Зірвані рослини швидко загинуть і не дадуть насіння. Не буде насіння − не буде і квітучих рослин.
Їстівні ягоди і горіхи збирайте так, щоби не пошкоджувати гілочки. Суницю не можна збирати букетиками, бо загине вся рослина. Не виривай рослини з корінням!
Не ловіть метеликів. Вони прикрашають природу і опилюють рослини. Пам’ятайте: метелика погубити легко – достатньо потримати його в руці, і з його крилець опадуть луски. Відтак він більше не зможе літати.
Не руйнуйте мурашники. Мурашки по соломинці довго будують свій будинок, будь-яку працю треба поважати. Мурашки – санітари природи: вони не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам.
Не збивайте неїстівні гриби − вони теж потрібні лісу. Будучи неїстівними для вас, вони служать їжею багатьом тваринам.
Не чіпайте пташині гнізда. Якщо побачили гніздо з яйцями або пташенятами, то постарайтеся тихо піти. Пам’ятайте: потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків.
Не ловіть тварин. Парк чи ліс – їхній дім. У вашій квартирі їм буде погано.
Не рвіть павутину і не вбивайте павуків – лісу вони теж потрібні. Це стосується і джмелів та жаб.
Не везіть у парк чи ліс сміття − його там і так достатньо. Навпаки, на своєму прикладі покажіть, що захистити природу не так вже й складно, якщо дотримуватися елементарних норм поведінки.
Беріть із собою в парк чи ліс спеціальний мішок для сміття: його ви викинете пізніше у спеціальний контейнер.
Із лікарських рослин можна збирати лише ті, яких у вашій місцевості багато. Частину рослин потрібно обов’язково залишати в природі — на корм пташкам та для розповсюдження в лісі.
Якщо у вас є собака, не пускайте її гуляти по лісу весною або на початку літа. Вона легко може впіймати маленьке пташеня чи безпорадне звірятко.
Усі звірі та рослини потрібні − кожен із них робить свою корисну справу. У лісі можна:
охороняти рідкісні рослини;
обгороджувати мурашники;
підгодовувати птахів;
прибирати місце відпочинку;
спостерігати за тваринами.
Корисно знати!
Якщо ви зупинилися на привалі й вирішили поїсти, а мурахи атакують ваші запаси, зробіть так: навколо рюкзаків із їжею насипте тоненький валок із деревної золи з вогнища. Жодна мураха не перетне цю нездоланну для неї перешкоду.
Найкраще від комарів, мошкари та ґедзів рятує… звичайний полин. Досить подрібнити кілька його гілочок й натертися ними.
Збираючись у літній похід, звечора наповніть водою пластмасові пляшечки і покладіть їх у морозильник, щоби вода у них замерзла. А вранці, вирушаючи в дорогу, вкиньте їх у рюкзак з харчами − матимете чудовий портативний міні-холодильник: вашим запасам не загрожуватиме найспекотніший день.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі