ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Written on . Posted in Податкова

Становлення партнерських відносин держави та бізнесу – справа, що на часі, – Олена Виноградова

 «Становлення партнерських відносин держави та бізнесу – справа, що на часі: докладаючи зусилля, підтримуючи конструктивний діалог, домовляючись про партнерство та ділячись власними можливостями можливо досягти взаємодії для посилення кожного» – зазначила Олена Виноградова, начальник ГУ ДПС у Київській області, відкриваючи 29.04.2021 онлайн конференцію, організовану за сприяння Європейської Бізнес Асоціації.

Незважаючи на непрості реалії сьогодення, зумовлені зокрема карантинними обмеженнями, робота у напрямку співпраці, взаємодії між державними органами, підприємництвом та суспільством триває.

ГУ ДПС у Київській області як завжди налаштоване на діалог, надання відповідей на насущні, непрості питання, що сьогодні постають перед бізнесом у тому числі і у процесі адаптації до новацій податкового законодавства.

Крім фахівців ГУ ДПС у Київській області та представників Європейської Бізнес Асоціації до зустрічі, долучились і податківці ГУ ДПС у м. Києві на чолі із керівником Златою Лагутіною.

Лейтмотивом конференції цього разу стало вирішення актуальних для бізнес-спільноти питань, пов’язаних із особливостями застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, перспективами використання програмних реєстраторів розрахункових операцій, підтвердження дійсності фінансових операцій електронними розрахунковими документами тощо.

ГУ ДПС у Київській області

СГ – платники екологічного податку, які не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів чи утворення радіоактивних відходів, повинні подати заяву про відсутність у них об’єкта обчислення екологічного податку

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платник екологічного податку, який з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник  повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.

Суб’єкти господарювання (у тому числі новостворені), які не мають об’єктів обчислення екологічного податку, не повинні подавати до відповідних податкових органів заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів.  Суб’єкти господарювання, які є платниками екологічного податку, проте з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинні скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідні податкові органи за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року. У протилежному випадку  платник податку зобов’язаний подавати декларації відповідно до норм ПКУ,

Зазначене передбачено п.250.9 ст.250 Податкового кодексу України.

Нагадуємо, що граничним терміном подання такого повідомлення про відсутність об’єкта обчислення екологічного податку є 11 травня 2021 року.

ГУ ДПС у Київській області

Подання податкової декларації з плати за землю юридичними особами

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) обчислюють самостійно суму плати за землю (земельного податку та орендної плати) і щороку станом на 01 січня, та не пізніше 20 лютого поточного року подають до  податкового органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Подання також декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації, тобто, при фактичному початку  діяльності як платника плати за землю, разом з декларацією подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. В подальшому витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки.

Платник плати за землю має право подавати щомісячно звітну податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним  – це звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року (п. 286.3 ст. 286 ПКУ).

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Відокремлені підрозділи (філії) юридичних осіб самостійно звітність із плати за землю не подають – податкові декларації з плати за землю до державних податкових інспекцій за місцем знаходження земельних ділянок повинні подавати платники плати за землю – юридичні особи.

ГУ ДПС у Київській області

ПДФО утримано, але не сплачено в бюджет – права на податкову знижку немає

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв’язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу.

Податковим кодексом України  встановлено, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

При розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб, які підлягають  поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовується сума сплаченого, тобто зарахованого до відповідного бюджету податку, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом.

Тобто, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то ФО не має права на податкову знижку.

ГУ ДПС у Київській області

Нові набори даних від ДПС у формі відкритих даних

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України  від 03 березня 2021 року № 407 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 і від 30 листопада 2016 р. № 867» внесено відповідні зміни згідно до яких ДПС розпочинає оприлюднення таких наборів даних у формі відкритих даних:

– Фінансова звітність (звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), подані як додаток до звітної (звітної нової) податкової звітності за річний податковий (звітний) період;

– Реєстр отримувачів бюджетної дотації;

-Реєстр заяв про розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу;

– Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий.

Варто нагадати, що з лютого поточного року податкова служба вже почала оприлюднювати інформацію про платників, які мають борг (недоїмку) із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Вся відкрита інформація доступна на офіційному вебпорталі ДПС та порталі відкритих даних Єдиного державного вебпорталу відкритих даних.

Сфера відкритих даних – це важливий компонент цифрової трансформації держави та крок до подолання корупції, підвищення прозорості та підзвітності органів влади.

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі