Палити траву і сміття не можна. А знаєте чому?

Written by administrator on . Posted in Васильківський РВ ГУ ДСНС

Почався сезон весняних пожеж. Рятувальники нагадують, що палити траву і сміття не можна.
Так, за одні лише вихідні вогнеборці здійснили 169 бойових виїздів на гасіння трави(!) по території Київщини на загальній площі більше 170 га!

Отже, 6 причин, щоб не палити суху рослинність і сміття:
1. Ризикуєте життям, своїм і чужим
Спалювання сільськогосподарського сміття і пали сухої трави на присадибних ділянках і під час прибирань, суботників – це нехтування правилами пожежної безпеки. На перший погляд, невинна спроба позбутися від сміття може коштувати життя людей.
2. Можете втратити майно
Нерідко спроби прибрати на ділянках переростають в стихійні пожежі, які забирають у людей майно: будинки, сільськогосподарські споруди, автомобілі. Розбурхане полум’я важко зупинити навіть пожежникам.
3. Наносите шкоду екосистемі
Підпали трави стають причиною загибелі комах, звірів і плазунів, збіднюється видовий склад рослинності, деградує грунт. Пали трави можуть привести до масштабних пожеж в лісах і на торфовищах.
4. Погіршуєте наше здоров’я
Важливо пам’ятати, що, спалюючи сміття, ми піддаємо свій організм впливу потенційно небезпечних токсичних речовин. Наприклад, трава, особливо міська, «просякнута» солями важких металів, в сільській місцевості можуть також горіти залишки добрив і пестицидів, небезпечне сміття (наприклад, пластикові пляшки). Такий дим їдкий і отруйний, він небезпечний для здоров’я людини, особливо чутливий до такого диму організм дитини.
5. Заплатите штраф
6. Не паліть — розкажіть
Будьте відповідальними і свідомими. Для цього поширте цю корисну інформацію серед своїх знайомих та попередьте ймовірну біду.

Trackback from your site.

Leave a comment