Про допомогу рідним Героїв Небесної сотні

Written on . Posted in соціальний захист

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні .

Вшановуючи пам’ять цих людей , хочемо нагадати, що члени їхніх сімей мають право на додаткову пенсійну підтримку від держави.

У березні 2014 року уряд ухвалив постанову №76 «Про соціальний захист членів сімей осіб  смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту , що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, а також особам , яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадську мужність , патріотизм. героїчне відстоювання конституційних засад , демократії , прав і свобод людини ,  самовіданне служіння українському народові , виявлені під час революції гідності . Відповідно до цього документа членам сімей котрі перебували на утриманні , смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту , а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців , смерть яких пов’язана з участю в зазначених акціях , установлено доплату до пенсії у зв’язку з втратою годувальника. 

Доплата до пенсії 

Членам сімей Героїв Небесної Сотні до пенсії у зв’язку з втратою годувальника встановлено доплату в таких розмірах :

 На одного непрацездатного члена сімї  – 5000 гривень ;

На двох непрацездатних членів сімї – 6500 гривень ;

На трьох та більше непрацездатних членів сімї – 8000 гривень.

Із 1 січня 2021 року , згідно з постановою Кабінету Міністрів України №460 від 10.06.2020 року »Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету міністрів України від 28. 03. 2014 року М 76 доплату виплачують , якщо розмір пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги , що призначені замість пенсії ( з урахуванням надбавок, підвищень ,додаткових пенсій за особливі заслуги перед Україною  сум індексацій та інших доплат , установлених законодавством ) менший за максимальний розмір пенсії , визначений у частині третій статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування « – 10 прожиткових мінімумів для осіб які , що втратили працездатність ( на 1 січня 2021 року це – 17690 грн)

Дострокова пенсія   

 У законодавстві передбачено також право на достроковий вихід на пенсію за віком для членів сімей Героїв Небесної Сотні. Дружинам (чоловікам ) якщо вони не взяли повторний шлюб , дітям . які стали особами з  інвалідністю до досягнення повноліття і батькам осіб, які загинули або померли внаслідок поранень , каліцтва , контузій чи інших ушкоджень здоров’я одержаних під час участі в Революції Гідності , а також яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадську мужність , патріотизм , героїчне відстоювання конституційних засад демократії , прав і свобод людини , самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції гідності , пенсію за віком призначають після досягнення чоловікам 55 років,жінкам 50років та за наявності страхового стажу не менше як 25 років у чоловіків і не менше як 20 років у жінок.  

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі