Податківці Київщини упередили спробу формування сумнівного податкового кредиту на суму 100 мільйонів гривень

Written on . Posted in Податкова

Суб’єкт підприємницької діяльності, який перебуває на податковому обліку ГУ ДПС у Київській області, сформував податковий кредит в системі електронного адміністрування ПДВ за рахунок придбання комплексу будівель та споруд на 165 мільйонів від підприємства, яке придбає черевики жіночі, спортивні кофти, чоловічі куртки, сукні, пледи, рушники, іграшки.

В подальшому товариством подано на реєстрацію податкові накладні з номенклатурою товару «газ природний». При цьому даний товар відсутній у придбанні товариства. У зв’язку з цим, податківцями Київської області оперативно прийнято рішення щодо відповідності зазначеного платника критеріям ризиковості платника ПДВ згідно з Додатком 1 до Порядку зупинення, та внесено до переліку ризикових платників.

Таким чином, ГУ ДПС у Київській області зупинено розповсюдження сумнівного податкового кредиту щодо операцій, які мають ознаки «безтоварності», для підприємств реального сектору економіки на суму 100 мільйонів гривень.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Контрольна стрічка на РРО/ПРРО: створення та зберігання

Головне управління ДПС у Київській області нагадує  підприємцям, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі та забезпечувати їх зберігання:

–     на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) – протягом трьох років;

–    на ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн відповідно до Закону №265 – до моменту передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.

Шо таке контрольна стрічка:

– копії розрахункових документів, послідовно сформованих реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО), що надруковані або створені в електронній формі таким РРО, а також копії фіскальних звітних чеків у разі створення контрольної стрічки в електронній формі;

– електронні копії розрахункових документів, а також електронні копії фіскальних звітних чеків, які сформовані послідовно із додаванням у кожен наступний розрахунковий документ або фіскальний звітний чек хешу попереднього розрахункового документа або фіскального звітного чека та зберігаються в електронній формі програмним РРО (далі – ПРРО) під час його роботи на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу (в режимі офлайн) до моменту передачі розрахункових документів або фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.

Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій, програмних реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 № 1057 .

Якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на такій контрольній стрічці, до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 5 ст. 17 Закону № 265).

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Податкова знижка: частину сплачених у 2020 році коштів за навчання можна повернути

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків про можливість повернути частину сплачених у 2020 році коштів за навчання платника податку або  члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Таке повернення здійснюється шляхом використання права платника на податкову знижку.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів, або робіт чи послуг у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Слід пам’ятати, що загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати, нарахованої у звітному податковому році.

До податкової знижки включаються витрати,  підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан до податкового органу за місцем обліку (місцем прописки) платника податку.

Податкова знижка надається платнику податків – резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку та резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті. Інші особи права на податкову знижку не мають.

Право на нарахування податкової знижки можна використати лише за наслідками звітного податкового року, на наступний рік таке право не продовжується та не переноситься,.

З метою використання права на податкову знижку Декларація подається по 31 грудня (включно), наступного за звітним року.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Видання «Творчі податківці» – вже у своїх читачів!

До 30-річчя податкової служби громадське об’єднання «Всеукраїнська асоціація ветеранів Державної податкової служби України» презентувало знакове видання «Творчі податківці». Книга охоплює період від 1990 до 2020 років та розповідає історію фахівців служби, яка до моменту публікації залишалася за кулісами робочих буднів. В анотації автори зазначають, що за два останні роки зусиллями активістів зібрано чимало відомостей про творчих людей податкової служби, їх цікаві уподобання та вагомі успіхи. Свої екземпляри вже отримали Голова Ради ветеранського осередку Головного управління ДПС у Київській області Москаленко Надія Миколаївна та син Лохова Віталія Володимировича, – колишнього керівника ветеранського осередку при Броварській ДПІ. «Розвиток сучасної служби у значній мірі базується на професіоналізмі, ініціативності та досвіді ветеранів-податківців. Ми цінуємо надбання попередніх практик і напрацювань, та впевнено застосовуємо їх у сьогоденні, звичайно, поєднуючи з їх новаціями, які вимагає час», – зазначила керівник податкової служби Київської області.

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі