Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Written on . Posted in Пенсійний фонд

У Пенсійному фонді України сформована та постійно поповнюється  унікальна база даних про всіх застрахованих осіб – Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

На кожну застраховану особу у Реєстрі створюється персональна електронна облікова картка з унікальним номером, в якій накопичується чимало важливої інформації. На основі даних, наявних в Реєстрі застрахованих осіб, проводиться нарахування всіх соціальних виплат: оплата листків непрацездатності, виплата допомоги по безробіттю, субсидій, пенсій, нарахування інших державних допомог.

Одним із джерел наповнення Реєстру застрахованих осіб є звітність страхувальників про нарахування внесків та інформація про сплату внесків. Тому велика увага приділяється виправленню помилкових звітів. Якщо страхувальником подано звіт з помилками та не проведено коригування, відповідно застраховані особи даного страхувальника втрачають стаж і дані про нараховану заробітну плату за цей період.

Також керівниками та бухгалтерами часто допускаються помилки у звітності, зокрема, в ідентифікаційних номерах, паспортних даних осіб, що відмовилися від реєстраційного номеру облікової картки платників податків за релігійними переконаннями, проводиться невірне відображення перехідних сум лікарняних та відпускних, є випадки невідображення особи у звітності або нарахування заробітної плати менше мінімально встановленого розміру. Кожне з цих порушень призводить до втрати стажу застрахованою особою. Працівниками Фонду щомісячно проводиться робота з підприємствами та організаціями щодо виправлення даних помилок, але запорука накопичення достовірної інформації в обліковій картці кожної застрахованої особи та отримання в майбутньому гарантованих державою виплат – це саме контроль  та перевірка персональних даних кожною особою самостійно.

Зробити це можна через особистий кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду України за посиланням portal.pfu.gov.ua.

Довідково: до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області за 2020 рік надійшло 2 346 помилкових місячних звітів за формою Додатку 4, опрацьовано 1 782 (або 75,96 %) звітів, 5 (або 0,21 %) звітів не потребують виправлення, не виправленими залишаються 559 звітів (23,83 %).

Заздалегідь перевіряйте свої дані, співпрацюйте з роботодавцями, дбайте про своє майбутнє!

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі