За 11 місяців 2020 року підрозділи аудиту податкової служби Київщини провели 321 документальну перевірку бізнесу

Written on . Posted in Податкова

Протягом січня-листопада 2020 року управлінням проведено 321 документальну перевірку, в тому числі 69 планових та 252 позапланові перевірки. Про це повідомив заступник начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Мазуренко. 

«За результатами проведених документальних перевірок суб’єктам господарювання донараховано 119,1 млн грн узгоджених податкових зобов’язань, з яких до бюджету вже надійшло 51,3 млн грн», – зазначив Мазуренко.

Окремо він повідомив, що у ході перевірок зменшено неправомірно задекларовані підприємствами збитки на суму 1,2 млрд грн.

 «У майбутніх періодах це дозволить упередити несплату зазначеного податку до бюджету на суму 230,3 млн грн. Крім цього, на 34,6 млн грн зменшено суму від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ». 

Також за 11 місяців 2020 року податківці області провели 1 354 фактичні перевірки платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. За результатами до підприємців-порушників податкового законодавства застосовані штрафні санкцій на загальну суму 27,4 млн грн, з яких 8,4 млн грн сплачено до бюджету.

ГУ ДПС у Київській області

Податківці Київщини провели зустріч з представниками експертної групи Ради бізнес-омбудсмена

У четвер 24 грудня в онлайн режимі відбулася чергова зустріч з представниками Ради бізнес-омбудсмена З боку податкової служби Київської області участь у заході взяли заступник начальника Олександр Загорський та начальник відділу аналітики податкових ризиків Роман Харченко. 

Лейтмотивом зустрічі стало зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у ЄРПН двох підприємств, які звернулися до Ради Омбудсмена. Сторони обговорили проблемні питання щодо здійснення операцій та їхнє відображення, а також випадки, коли суб’єкту господарювання необхідно подати таблицю даних. 

Загорський, зокрема, підкреслив, що співпраця податкової служби Київщини з Радою Омбудсмена та підприємцями підвищує рівень довіри та партнерства, Крім цього, він підкреслив, що це у певній мірі сприяє уникненню помилок у поданні звітності та сплаті податків.

У свою чергу, інспектор Владислав Жабський зауважив, що Рада Омбудсмена зацікавлена у подальшій співпраці з податковою службою пристоличного регіону, будуючи відносини на принципах прозорості та підтримки. 

ГУ ДПС у Київській області

«Для списання недоїмки з єдиного внеску відповідну заяву необхідно подати до 01 березня 2020», – Михайло Огерук

«З набранням чинності Закону України №1072, ФОПи загальної системи оподаткування, які не здійснюють підприємницьку діяльність, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність і не отримували дохід, можуть використати  право на списання несплаченої станом на 1 грудня 2020 року недоїмки з єдиного внеску», – повідомив заступник начальника ГУ ДПС Київщини Михайло Огерук. Зокрема, він зазначив, що списанню підлягають суми, нараховані за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, а також штрафи та пені, нараховані на ці суми недоїмки включно до дати подання заяви про списання недоїмки. Для цього до 1 березня 2021 року необхідно подати відповідну заяву: 

а) ФОП, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у період з 1 січня 2017 року до дати подання заяви вважалися платниками єдиного внеску, фізичними особами – підприємцями (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування), – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітності за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше;

б) особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у період з 1 січня 2017 року до дати подання заяви вважалися платниками – особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності  за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником зазначених документів (якщо відповідні документи не були подані раніше), податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Платникам, які звернулися із заявами про списання у строк до 31.08.2020, але їх діяльність як суб’єктів підприємницької діяльності на момент звернення вже була припинена в періоді з 01 січня 2017 року до 03 червня 2020 року не потрібно звертатися із заявою повторно, контролюючі органи проведуть списання на підставі документів, які були подані раніше.

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі