На Київщині спостерігається позитивна динаміка у кількості започаткованого бізнесу

Written by administrator on . Posted in Податкова

«На Київщині спостерігається позитивна динаміка у кількості започаткованого бізнесу до минулорічного показника», – Володимир Луговський 

За січень – листопад поточного року на Київщині започаткували власну справу 16980 суб’єктів господарювання, із яких 3094 юридичні особи та 13886 фізичних осіб-підприємців. За словами Першого заступника начальника податкової служби області, спостерігається позитивна динаміка у кількості новостворених платників до минулорічного показника, що становить 0,9% або  плюс 149 платників. 

Станом на 1 грудня 2020 року в територіальних органах ГУ ДПС у Київській області обліковується понад 180 тисяч платників (77,7 тисяч юридичних осіб та 102,7 тисяч – фізичних осіб – підприємців). Приріст до показника відповідного періоду 2019 року становить 3,3% або 5,8 тисяч платників ( +3,4 тисяч юридичних осіб та 2,3 тисяч підприємців).

«Завдяки низці заходів уряду щодо підтримки бізнесу, платники Київщини зберегли робочі місця та забезпечили надходження до місцевих бюджетів регіону в сумі 14,5 млрд. гривень», – зазначив Луговський. 

Окремо він повідомив, що стабільний приріст відстежується і в кількості платників єдиного соціального внеску. Наразі у пристоличному регіоні обліковується понад 254 тисячі платників єдиного внеску, що перевищує минулорічний показник на 5,6% або 13,4 тисяч: 76,4 тисяч юридичних осіб (+3,5 тисяч або 4,8%) та 178 тисяч фізичних осіб-підприємців (+12,8 тисяч або 7,8%).

ГУ ДПС у Київській області

10 грудня 2020 року набрав чинності Закон, спрямований на підтримку у 2020-2021 роках застрахованих осіб

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що 09 грудня 2020 року в офіційному виданні «Голос України» №228  опубліковано Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання  на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1071-ІХ (далі – Закон №1071).

Закон №1071 передбачає надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8,0 тис.грн. найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок запровадження карантинних обмежень, та фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу під час карантину.

Таку допомогу не зможуть отримати ФОП, які:

– зареєстровані менше ніж за три місяці до набрання чинності Законом №1071;

– які у 2020 році сплатили єдиного внеску за себе менше ніж за три місяці;

– основний  вид економічної діяльності яких не підпадає під карантинні обмеження;

– які є найманими працівниками та фізичними особами – підприємцями одночасно;

– підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності Законом №1071  за даними Єдиного державного реєстру припинена. 

Також Закон №1071 передбачає надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання – юридичним особам, які на дату набрання чинності Законом №1071 скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників, у тому числі через простій, після впровадження протиепідемічних заходів, пов’язаних з поширенням корона- вірусної хвороби .

Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8,0тис.грн.

Крім того Законом №1071 передбачено  одноразову компенсацію СГ з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску. Розмір одноразової компенсації становитиме середньомісячну суму єдиного внеску за останні 10 місяців.

Закон №1071 набирає чинності 10 грудня 2020 року – з дня, наступного за днем опублікування.

ГУ ДПС у Київській області

Набрав чинності Закон, що створює податкові стимули для платників податків та бізнесу на період карантину

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що 10 грудня 2020 набрав чинності  Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків  на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1072-ІХ (далі – Закон №1072).

Законом №1072 передбачено ряд  податкових стимулів для платників, у тому числі самозайнятих осіб на період карантину.

Зокрема, передбачено:

– тимчасово платники єдиного податку І групи звільняються від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року.  

– звільнено від нарахування та сплати єдиного внеску ФОП – платників єдиного податку І групи, в частині сум, що підлягають нарахуванню та сплаті  за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄВ за зазначені періоди в розмірах та порядку, визначених Законом 2464.

Ці періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

 – списання податкового боргу платників податків (у тому числі штрафних санкцій і пені),  сукупний розмір якого за всіма податками і зборами не перевищує 3060,0 грн., який за даними ІТС ДПС обліковувався станом на 01.11.2020 року, та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.  

Списання здійснюється без подання заяви платником податків. 

– до 29 грудня 2021 року відстрочено погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800,0грн., який обліковувався за такими платниками  станом на 01 грудня 2020 року і залишився непогашеним станом на дату надання відстрочення. Відстрочення здійснюється контролюючим органом за місцем обліку платника податків – фізичної особи за його заявою.

– списання за заявою платника за умови подання такої заяви до 01 березня 2021 року  несплачених станом на 01.12.2020 року сум недоїмки, нарахованих платникам єдиного внеску – ФОП загальної системи оподаткування та особам що здійснюють незалежну професійну діяльність за період з 01 січня 2017 року до 01 грудня 2020 року, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми недоїмки включно до дати подання заяви про списання недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

ГУ ДПС у Київській області

Списання податкового боргу, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060 гривень

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Законом України від 04.12. 2020  № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» (далі – Закон № 1072), що набрав чинності 10.12.2020, підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено, зокрема, п. 2 прим. 4.

Положеннями вказаного пункт передбачено, що контролюючий орган здійснює списання без подання заяви платником податків податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені) платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно), що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обліковувався станом на 01 листопада 2020 року та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.

Списані суми підлягають відновленню у разі виявлення обставин, що свідчать про відсутність підстав для списання.

При цьому положення п. 2 прим. 4 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не застосовується щодо податкового боргу з податків та зборів, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляються у зв’язку із ввезенням (пересиланням) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенням (пересиланням) товарів з митної території України або території вільної митної зони, а також щодо осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства від 18.10.2018 №2597-VIII.

Нараховані та сплачені або стягнуті за період з дати набрання чинності Законом № 1072 до дати списання податкового боргу відповідно до п. 2 прим. 4 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ суми податкового боргу, штрафних санкцій та пені не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів, не повертаються у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунків у банках.

На списані відповідно до п. 2 прим. 4 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ суми не застосовуються штрафні санкції та пеня, передбачені ПКУ, за період з дати набрання чинності Законом № 1072 і до дати списання включно.

Списання податкового боргу згідно з цим пунктом є підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів.

На підставі наданої контролюючим органом інформації про списані суми податкового боргу підлягають закінченню відкриті державною виконавчою службою виконавчі провадження та припиняються заходи примусового виконання рішень щодо стягнення податкового боргу з платників податків, яким здійснюється списання сум податкового боргу відповідно до п. 2 прим. 4 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, у порядку, визначеному Законом України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» зі змінами та доповненнями.

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment