Уряд відновив виплату допомоги на дітей

Written by administrator on . Posted in Податкова

До уваги фізичних осіб-підприємців І та ІІ груп! Уряд відновив  виплату допомоги на дітей до 10 років на період з 01.11.2020 по 31.12.2020.

Особи, які отримували виплату допомоги у травні-серпні 2020 року, таку допомогу отримуватимуть і надалі.

Якщо таку допомогу ви не отримували раніше, зверніться з пакетом необхідних документів у паперовій формі до управлінь соцзахисту населення за місцем проживання до 15 грудня 2020 року:

– копіями свідоцтва про народження дітей віком до 10 років;

– довідкою з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
– копією документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
– копією рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Подати відповідні скановані документи та заповнити електронну заяву можна також онлайн за посиланням https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/  

ГУ ДПС у Київській області

Застосування РРО/ПРРО для ФОП-платників єдиного податку ІІ-ІV груп відтерміновано

      Головне управління ДПС у Київській області інформує, що в офіційному виданні «Голос України»  від 09 грудня 2020 року  №228  опубліковано Закон України від 01.12.2020 №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення  встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Основні  нововведення Закону :

– встановлено граничні обсяги доходів суб’єктів спрощеної системи оподаткування, які дозволяють їм  перебувати  на відповідних групах платників єдиного податку,  що визначаються  виходячи з встановлених законом розмірів  мінімальної заробітної плати (1 група – 167, 2 група 834, 3 група 1167 розмірів);

– до 01 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове застосування РРО/ПРРО для ФОП – платників єдиного податку ІІ-ІV груп,  обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного)  року, крім тих, які здійснюють діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування;

– виключено норми щодо застосування «кешбеку» – механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення  встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій;

– скасовано штрафні санкції за невідповідність  готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів у РРО/ПРРО;

– до 01 січня 2022 року продовжено застосування занижених розмірів фінансових санкцій за порушення СГ окремих вимог закону щодо використання РРО /ПРРО під час здійснення розрахункових операцій.

ГУ ДПС у Київській області

Як обрати або перейти на спрощену систему оподаткування?

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 №308 (далі – наказ №308).

За вибором платника податків заява подається:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі;

4) державному реєстратору під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації ФОП.

Фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася їх державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для І-ІІ груп, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Новостворені  суб’єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для ІІІ групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Суб’єкт господарювання, який утворюється в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, може бути зареєстрований як платник єдиного податку (шляхом подання не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу заяви) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснено погашення таких податкових зобов’язань чи податкового боргу.

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, за формою, затвердженою наказом №308.

Суб’єкт господарювання, який є платником єдиного податку, може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку,  подавши заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу та за умови дотримання ним вимог, встановлених  ПКУ  для групи єдиного податку, на якій він перебуває. При цьому у платника єдиного податку ІІІ групи, який є платником ПДВ, анулюється реєстрація платника ПДВ у разі обрання ним І або ІІ групи чи ставки єдиного податку, встановленої для ІІІ групи, яка включає ПДВ до складу єдиного податку

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment