КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ  ПІДГОТУВАВ ПОРЯДОК ВИПЛАТИ 8000 ГРН ДОПОМОГИ ФОП

Written on . Posted in Кабінет міністрів

Кабінет міністрів підготував та надіслав на погодження профспілкам порядок звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги ФОП та найманим працівникам у разі повної заборони сфери їх діяльності через посилення карантину.

Відповідно до Порядку виплата одноразової матеріальної допомоги здійснюється на підставі заяви, яку застрахована особа має подати не пізніше 21 грудня 2020 року включно.

Для цього необхідно через Єдиний державний веб-портал «Портал Дія» заповнити заяву встановленої форми, яка формується програмними засобами порталу Дія. У заяві на виплату державної допомоги необхідно зазначити паспортні дані, адресу місця проживання, підтвердження відповідності особи критеріям отримання такої допомоги, а також номер банківського рахунку за стандартом IBAN.

Після перевірки Пенсійний фонд узагальнює списки на виплату одноразової матеріальної допомоги, отримані від Міністерства цифрової трансформації, та не пізніше 23 грудня 2020 року передає Міністерству соціальної політики заявку на перерахування коштів для виплати одноразової матеріальної допомоги.

Кошти для виплати одноразової матеріальної допомоги перераховуються Міністерством соціальної політики на окремий рахунок Пенсійного фонду , відкритий в АТ «Ощадбанк».

Виплата одноразової матеріальної допомоги проводиться АТ «Ощадбанк» через банківський рахунок в банку , що зазначається в заяві у застрахованої особи.

Відповідний документ опублікований на сайті Федерації профспілок України та доступний для перегляду за посиланням: https://spo.fpsu.org.ua/images/2020/3061_2.pdf

Нагадуємо, що отримати її зможуть наймані працівники, які втратили частину зарплати внаслідок посилення карантинних обмежень, та ФОПи, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.

Основний вид діяльності таких суб’єктів господарювання та ФОП має бути одним з Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи (Перелік згодом затвердить Кабмін) та заявлений першим у відомостях з ЄДР станом на 31 жовтня 2020 року.

Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам не надається:

найманим працівникам:

  • які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував ЄСВ за третій квартал 2020 року;
  • які працюють у суб’єкта господарювання, основний КВЕД якого на 31 жовтня не відносився до Переліку;
  • які працюють у суб’єкта господарювання за сумісництвом;
  • середня зарплата яких перевищує 30 тис. гривень на місяць. Для обчислення враховуються усі місяці III кварталу 2020 року;

фізичним особам – підприємцям, які є застрахованими особами:

  • які зареєстровані менше трьох місяців;
  • які сплатили у 2020 році ЄСВ за себе менше ніж за три місяці;
  • основний вид економічної діяльності яких на 31 жовтня не відносився до Переліку;
  • які є найманими працівниками та ФОП одночасно;
  • підприємницька діяльність яких припинена.

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ