оприлюднено для обговорення проєкт постанови щодо ВІДНОВлення ВИПЛАТИ НА ДІТЕЙ ДЛЯ ФОП НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ!

Written on . Posted in Економіка

Запровадження карантину вихідного дня призвело до необхідності відновлення виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої та другої груп платників єдиного податку.

Нагадаємо, що з метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, була прийнята постанова КМУ від 22.04.2020 №329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», яка запроваджувала на період карантину та на один місяць після дати його відміни виплату допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування першої та другої групи платників єдиного податку.

Проте після послаблення карантинних обмежень, що дало змогу більшості фізичних осіб-підприємців відновити свою діяльність, Кабінет Міністрів України відповідною постановою №641 від 22 липня прийняв рішення припинити виплати тимчасової допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям з вересня цього року.

Так, спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок оприлюднив для обговорення проєкт постанови КМУ “Деякі питання виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям”, підготований Мінсоцполітики, яким передбачається, що на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року відновлять дію пунктів 1 і 2 Постанови № 329.

Відповідно до проєкту Постанови особи, які вже отримували указану допомогу на дітей у травні-серпні, виплату допомоги буде продовжено в грудні 2020 року за листопад-грудень 2020 року без подання нової заяви та необхідних документів.

Особи, які звернуться по допомогу вперше, повинні подати заяви до 15 грудня 2020 року. Допомога буде призначена їм за листопад-грудень 2020 року.

У разі поновлення виплати на допомогу зможуть претендувати ФОПи, які належать до першої та другої груп платників єдиного податку та:

– сплатили ЄСВ за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця; або

– зареєструвалися як фізичні особи – підприємці у січні – березні 2020 р.; або

– отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе ЄСВ.

Допомогу на дітей згідно з Постановою № 329 також призначали і виплачували ФОПам, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

Допомогу виплачували на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р.

Посилання на проєкт Постанови https://spo.fpsu.org.ua/images/2020/2887.pdf

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ