Підприємства Київщини збільшили відрахування податку на прибуток на 10%

Written on . Posted in Податкова

«Незважаючи на несприятливі економічні фактори, пов’язані з пандемією, викликаною коронавірусом COVID-19  та карантинні обмеження, спостерігається позитивна динаміка надходжень податку на прибуток до бюджету. Так, з початку 2020 року підприємства Київщини збільшили відрахування податку на прибуток на 10% порівняно з відповідним показником січня-жовтня 2019 року», – такі дані навів очільник податкової служби пристоличного регіону Олександр Загорський. «Станом на 1 листопада зі своїх прибутків бізнес області спрямував до Державної скарбниці 2,4 мільярда гривень, що на 207,3 млн грн більше за суму, сплачену минулоріч».

Окремо він повідомив, що до трійки лідерів входять підприємства, зареєстровані у Києво-Святошинському районі – 307,2 млн грн, Бориспільському – 261,2 млн грн та Броварському – 246,5 млн грн. 

«На збільшення суми сплати цього податку до бюджету  вплинуло покращення фінансових результатів діяльності та зростання рівня рентабельності підприємств, сумлінність платників та декларування ними реальних результатів діяльності», – підкреслив Загорський. 

Нагадаємо, що Законом № 466) внесені  зміни  до  п.п.134.1.1  п.134.1  ст.134 Податкового кодексу України в частині підвищення вартісного критерію річного доходу для незастосування різниць з 20 до 40 млн.грн. та до п.137.5 ст.137 ПКУ у частині підвищення вартісного критерію річного доходу для застосування річного звітного періоду (набудуть чинності з 01 січня 2021 року).

Таким чином, платники податку на прибуток підприємств, у яких річний дохід за 2020 звітний рік не перевищує 40 млн. грн.:

– зможуть прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу, у декларації за 2020 рік;

– застосовувати у 2021 році річний податковий (звітний) період з податку на прибуток підприємств.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням  www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Підписуйтеся на telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

До уваги платників податків!!! Обережно шахраї!!!!!

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що продовжуються випадки шахрайства з боку невстановлених осіб, які від імені керівництва ДПС Київської області вимагають у представників бізнесу перерахувати кошти на банківські картки.

Такі дії є злочинними і кваліфікуються як шахрайство та умисна дискредитація посадових осіб податкових органів.

Шановні платники! Для запобігання діяльності шахраїв просимо вас будьте пильними та обачними, уважно перевіряйте інформацію, не піддаватись на їх провокації та ні за яких обставин не перераховувати кошти.

У разі таких випадків, просимо звертатись до ГУ ДПС у Київській області за телефоном 200-37-50.

ГУ ДПС у Київській області

Яка фізична особа вважається резидентом?

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що фізичною особою – резидентом є фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

Фізична особа, яка має місце проживання також в іноземній державі,вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого ПКУ або нормами міжнародних угод України.

Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.

Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням  www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Підписуйтеся на telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ