накопичувальна пенсійна система

Written by administrator on . Posted in соціальний захист

Верховна Рада має до кінця цього року ухвалити законопроект, який запровадить обов’язкові пенсійні накопичення.
Таку думку висловила міністр соціальної політики Марина ЛАЗЕБНА під час участі у публічній дискусії на тему «Пенсійні накопичення: міфи та реальність», передає Укрінформ.

«Сьогодні у нас падає коефіцієнт заміщення — зараз він 29%, колись був 57%, а в подальшому буде менше 20%. Тобто людина в майбутньому, маючи зарплату 10000 гривень, отримає солідарну пенсію не більше 2000 гривень», — сказала М. Лазебна.

За її словами, змінити ситуацію можна, підвищуючи податки, єдиний соціальний внесок, а також забирати ресурс на виплату пенсій з інших соціальних видатків.

При цьому міністр вважає, що люди повинні мати стимули, щоб показувати всю свою зарплату. «Часто можна почути: «Знижуйте тіньову економіку, повертайте мігрантів». 20 років держава цим займається і 20 років ніхто ще не дав людям стимулів, за яких вони хотіли б повернутись, легалізуватись.

Якщо ми подивимось на досвід інших країн, то вони створювали стимули, за яких вигідно показувати всю свою заробітну плату, — це пенсійні накопичення та медичне страхування», — зазначила М. Лазебна.

«Тому ми впевнені, що необхідно до кінця цього року приймати законопроект, який запровадить обов’язкові пенсійні накопичення, щоб наступного року можна було підготуватися технічно, а з 1 січня 2022 р. почати внески», — додала міністр.

При цьому М. Лазебна зазначила, що жоден із рівнів пенсійної системи сам по собі не дасть людям гідного життя в літньому віці. Тому важливо, щоб запровадження другого рівня допомагало зміцненню інших рівнів пенсійної системи — солідарного та добровільних накопичень.

«Для цього правила роботи мають бути однакові для добровільного та обов’язкового накопичення, має стимулюватися конкуренція, не має бути монополій.

Тоді людина здійснює свідомий вибір, розуміє, що пенсійні накопичення — її власність, якою вона управляє, звикає користуватися накопичувальними фондами за єдиними правилами, розвиваються добровільні накопичення, людина зацікавлена у «білій» зарплаті, що збільшує надходження до солідарної системи», — зауважила міністр.

М. Лазебна також звернула увагу на необхідність забезпечити захист пенсійних накопичень людей та надійні інструменти для інвестування пенсійних коштів в економіку.

Як повідомляв Укрінформ, голова Комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина ТРЕТЬЯКОВА вважає, що систему фінансування пенсій варто переглянути, зокрема ввести накопичувальну модель

Trackback from your site.

Leave a comment