Малий та середній бізнес Кївщини сплатив майже 2 мільярди гривень єдиного податку

Written by administrator on . Posted in Податкова

З початку року малий та середній бізнес Кївщини сплатив майже
2 мільярди гривень єдиного податку. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Загорський. «Станом на 1 листопада, завдяки сумлінному ставленню платників податків до виконання своїх обов’язків,  маємо приріст у 8% порівняно з аналогічним показником минулого року. Наразі кошти, що надійшли до бюджетів територіальних громад, дорівнюють майже 2 мільярдам гривень єдиного податку. При цьому, сума додаткових коштів складає 144 мільйони гривень», – підкреслив Загорський. 

Найбільші суми єдиного податку надійшли від підприємців, зареєстрованих у Києво-Святошинському районі – 368,6 млн грн, Білоцерківському – 352,2 млн грн та Ірпінському районі – 276,1 млн грн.

Окремо очільник податкової служби повідомив, що фізичні особи-підприємці забезпечили більшу частину надходжень, сплативши 1,5 мільярда єдиного податку з темпом приросту у 10% або 142,6 млн грн.

 Юридичні особи ІІІ групи перерахували до місцевих бюджетів 201,4 млн грн. У свою чергу, сільгоспвиробники-спрощенці сплатили 220,6 млн грн, що на 1,3 млн грн перевищує надходження аналогічного періоду 2019 року. 

«Єдиний податок посідає друге місце після податку на доходи фізичних осіб за питомою вагою серед податкових надходжень  місцевих бюджетів. Застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку має багато  зручностей для суб’єктів господарювання, а тому їй надає перевагу більшість фізичних осіб-підприємців», – зазначив Олександр Загорський. 

З 02.04.2020 набрав чинності Закон України від 30.03.2020  №540-IX яким внесено зміни до  ст.291 Податкового Кодексу та  збільшено граничні обсяги доходу, які надають право СГ застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. 

Нагадуємо, з урахуванням внесених змін, граничний обсяг доходу для платників І групи становить 1,0 млн.грн. (до внесених змін було 300,0 тис.грн.). Для другої групи встановлено граничний обсяг доходу 5,0 млн.грн. (було 1,5 млн.грн.), для третьої групи встановлено  обсяг доходу 7,0 млн.грн. (було 5,0 млн.грн.)

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням  www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Підписуйтеся на telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Запит на отримання індивідуальної податкової консультації можна надіслати в Електронному кабінеті (меню «Листування з ДПС»)

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що Електронний кабінет платника забезпечує платникам податків можливість реалізувати свої права та обов’язки, визначені Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, в тому числі, шляхом подання звернення на отримання індивідуальної  податкової консультації в електронній формі.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

Меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету дозволяє надіслати звернення на отримання індивідуальної податкової консультації (далі – звернення) до відповідного органу ДПС. 

При формуванні звернення в меню «Листування з ДПС» Електронного кабінету здійснюється вибір та заповнення таких реквізитів:

  1. код ДПІ – із списку обирається орган ДПС;
  2. тип – із списку обирається значення «консультація»;
  3. тематика – зазначається тематика, яка відповідає змісту звернення платника;
  4. короткий зміст – зазначається «Про надання індивідуальної податкової консультації»;
  5.  завантажується скановане звернення у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 2 МБ.

Зберегти проєкт звернення можна натиснувши кнопку «Зберегти».

У вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи» платник має можливість підписати та направити звернення, використовуючи відповідні кнопки «Підписати» та «Відправити».

Нагадуємо, що платник податків може отримати індивідуальну податкову консультацію в усній формі з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, звернувшись до центру обслуговування платників за своєю податковою адресою.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням  www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Підписуйтеся на telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Про роботу Центрів обслуговування платників на територіях,

 віднесених до «червоного» рівня епідемічних показників

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що з метою  забезпечення належного виконання вимог п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження  посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2», у зв’язку з рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  від 06.11.2020 про встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID – 19 у містах Васильків, Обухів, Переяслав, Фастів та у Баришівському, Кагарлицькому, Миронівському, Обухівському районах, роботу Центрів обслуговування платників (далі – ЦОП) Васильківської, Обухівської, Переяславської, Фастівської, Баришівської, Кагарлицької, Миронівської ДПІ призупинено. 

Наразі надання адміністративних послуг зазначеними ЦОП здійснюється виключно в онлайн-режимі. В окремих випадках послуги надаються за попереднім записом.

Графік роботи всіх ЦОП Київщини:

Понеділок – четвер з 8:00 до 17:00 

П’ятниця з 8:00 до 15:45 год.

Обідня перерва з 12:00 до 12:45 год.

Надання адміністративних послуг у ЦОП здійснюється за таким графіком:

З 10:00 хв. до 17:00 (у п’ятницю  до 15:45).

Субота, неділя – вихідний.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням  www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Підписуйтеся на telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment