За січень-жовтень 2020 року платники податків пристоличного регіону спрямували до зведеного бюджету 25,3 млрд. грн.

Written by administrator on . Posted in Податкова

За січень-жовтень 2020 року платники податків пристоличного регіону спрямували до зведеного бюджету 25,3 млрд. грн. Такі дані навів в.о. начальника податкової служби Київщини Олександр Загорський. Він, зокрема, підкреслив, що цьогорічний показник збільшився на 12% або 2,6 млрд грн порівняно з надходженнями відповідного періоду 2019 року.

«Із загальної суми до державного бюджету надійшло 12,3 млрд грн», – повідомив Загорський. «Темп приросту до фактичного показника січня-жовтня 2019 року у приведених умовах складає 15%, що у грошовому еквіваленті дорівнює 1,6 млрд грн додаткових коштів».

Окремо очільник податкової служби області зазначив, що найбільші суми податків до Державної скарбниці перерахували платники, зареєстровані у Києво-Святошинському районі – 2,4 млрд грн, Бориспільському та Броварському районах: 1,9 млрд грн та 1,7 млрд грн відповідно.

У розрізі платежів традиційно питому вагу має сплата податку на додану вартість. Так, станом на 1 листопада до бюджету сплачено 6,1 млрд грн з динамікою приросту у відповідного періоду минулого року 23% або 1,1 млрд грн.

На другому за обсягами сплати місці – податок на доходи фізичних осіб із сумою надходжень 2,9 млрд грн, що на 9% або 226,5 млн грн. перевищує суму минулого року.

Трійку лідерів завершує податок на прибуток підприємств. За 10 місяців поточного року зі своїх прибутків підприємці сплатили до Держбюджету 2,4 млрд грн. Тем приросту до показника попереднього року дорівнює 10% або 207,3 млн грн додаткових коштів.

На обороноздатність країни платники Київщини направили 785,6 млн грн, збільшивши суму на 8% або 60 мільйонів гривень.

ГУ ДПС у Київській області

Закон України №466: Зміни у порядку обліку у контролюючих органах нерезидентів (іноземних компаній, організацій)

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що пунктом 60 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що нерезиденти (іноземні компанії, організації), які здійснюють господарську діяльність на території України та/або які до набрання чинності Законом України від 16.01.2010 №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» акредитували (зареєстрували, легалізували) на території України відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, і станом на 01.07.2020 року не перебувають на обліку в контролюючих органах, зобов’язані протягом трьох місяців подати до контролюючих органів документи для взяття їх на облік у порядку, встановленому п.64.5 ст.64 ПКУ.

Перевірки щодо нерезидентів (іноземних компаній, організацій), які здійснюють господарську діяльність на території України та які повинні були стати на облік у порядку, встановленому п. 64.5 ст. 64 ПКУ, та якими не були виконані вимоги абзацу першого п. 60 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, та щодо їх відокремлених підрозділів, у тому числі постійних представництв, що перебувають на обліку, можуть бути призначені з 01 січня 2021 року.

За результатами перевірки, проведеної відповідно до абзацу другого п. 60 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, контролюючий орган:

– бере на облік нерезидента на підставі акта перевірки, якщо за результатами перевірки підтверджено ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво в Україні;

– вживає заходів щодо зняття з обліку відокремленого підрозділу, у тому числі постійного представництва, нерезидента, якщо за результатами перевірки підтверджено припинення здійснення нерезидентом діяльності на території України, відсутність на території України об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням у такого нерезидента, та відокремленим підрозділом або постійним представництвом нерезидента виконані обов’язки платника податків, визначені ст. 16 ПКУ.

ГУ ДПС у Київській області

При поверненні пального постачальнику у покупця не виникає обов’язку реєстрації платником акцизного податку

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання ФОП до початку здійснення реалізації пального – п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При реалізації пального платник податку зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи.

Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку. Особи, які реалізують пальне будь-яким іншим особам – не платникам податку зобов’язані скласти акцизну накладну в одному примірнику.

Пунктом 231.7 ст.231 ПКУ передбачено, що якщо після реалізації пального відбувається повернення частини або всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРАН. Розрахунки коригування складаються у такій кількості примірників, як і кількість примірників акцизної накладної, до якої вони складаються.

Розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального або спирту етилового не платникам акцизного податку підлягає реєстрації у ЄРАН таким платником податку.

У разі поверненні пального постачальнику суб’єктом господарювання – неплатником акцизного податку такий суб’єкт господарювання не зобов’язаний реєструватися платником акцизного податку, як особа, яка реалізує пальне.

ГУ ДПС у Київській області

Підстави відмови в реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до п. 6 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 (далі – Порядок № 317) за наявності підстав для відмови в реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) фіскальний сервер формує повідомлення про відмову в реєстрації ПРРО із зазначенням підстав для такої відмови.

Відмова у реєстрації ПРРО формується, якщо:

– автоматизованою перевіркою виявлено недотримання загальних вимог щодо електронного документообігу (обов’язковість та/або послідовність підписання електронного документа, невідповідність електронного документа затвердженому формату (стандарту), незаповнення обов’язкових реквізитів, недійсність електронних підписів та/або печаток підписантів Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316602) (додаток 1 до Порядку № 317) (далі – Заява), непідтвердження права підписанта на подання Заяви тощо);

– ПРРО із зазначеним у Заяві найменуванням вже зареєстрований;

– щодо господарської одиниці, вказаної у Заяві, СГ не повідомив про такий об’єкт оподаткування контролюючий орган або згідно з таким повідомленням відповідний об’єкт є закритим чи не експлуатується суб’єктом господарювання;

– суб’єкта господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

– виявлено розбіжності даних, вказаних у Заяві, з даними щодо обліку та реєстрації суб’єкта господарювання в контролюючих органах як платника податків.

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment