У разі здійснення розрахунків через платіжний термінал необхідно застосовувати РРО
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що при здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів, з використанням платіжного терміналу, поєднаного з реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО), суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО із роздрукуванням відповідних розрахункових документів, крім суб’єктів господарювання, які згідно з чинним законодавством можуть не застосовувати РРО при розрахунках за продані товари та надані послуги.
При цьому фіскальний касовий чек повинен містити, зокрема, такі обов’язкові реквізити:
– ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати;
– ідентифікатор платіжного пристрою;
– сума комісійної винагороди (у разі наявності);
– вид операції;
– реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки), допустимі правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;
– напис «ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (найменування платіжної системи, платіжний інструмент якої використовується, код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду);
– підпис касира (якщо це передбачено правилами платіжної системи), перед яким друкується відповідно напис «Касир»;
– підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».
Звертаємо увагу, що розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених Законом України №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зареєстрованим у встановленому порядку РРО або ПРРО, чи заповнений вручну – ст. 2 Закону № 265.
Сліп – це паперовий документ, який підтверджує здійснення операції з використанням платіжної картки і містить набір даних щодо цієї операції та реквізити платіжної картки. У розумінні Закону України №265, сліп не є розрахунковим документом.
Стосовно здійснення розрахункових операцій через програмний РРО у випадку використання платіжних терміналів (платіжних карток), повідомляємо, що на даний час здійснюється інтеграція безкоштовних програмних рішень з банківськими сервісами, що дозволить без додаткових пристроїв (платіжних терміналів) здійснювати безготівкові платежі за товари/послуги.
ГУ ДПС у Київській області
Закон України №466: Будівлі промисловості, що не використовуються у господарській діяльності, оподатковуються податком на нерухоме майно
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які стосуються, зокрема, оподаткування податком на нерухоме майно будівель промисловості.
Так, у новій редакції викладено п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ, який встановлює, що не є об’єктами оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – Класифікатор), що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Таким чином, починаючи з дати набрання чинності змінами, внесеними до ПКУ Законом України №466 (набрав чинності з 23.05.2020) суб’єкт господарювання, основна діяльність якого класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, при здійсненні ним операцій з надання в оренду частини будівлі промисловості, яка перебуває у його у власності та належить до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в частині будівель промисловості, наданих в оренду, визначає та сплачує до бюджету.
ГУ ДПС у Київській області звертає увагу, що оскільки ПКУ не містить норми щодо припинення виконання податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нерухомого майна, що перебуває у власності суб’єкта господарювання, але тимчасово не використовується ним у господарській діяльності у зв’язку з реконструкцією, простоєм тощо, то податок за такі будівлі сплачується на загальних підставах.
ГУ ДПС у Київській області
Частину процентів за користування іпотечним житловим кредитом можна повернути, скориставшись правом на податкову знижку
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платник податку – резидент може повернути частину суми сплачених процентів за користування іпотечним житловим кредитом, використавши право на податкову знижку, за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:
– кредитного договору і нотаріально завіреного договору іпотеки;
– відповідних платіжних документів, де чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом, прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
– паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.
Копії цих документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом України.
Якщо понесені витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, то платник зазначає у податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.
Звертаємо увагу, що податкова декларація про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки за наслідками 2019 року подається по 31 грудня 2020 року включно.
ГУ ДПС у Київській області
Чи може ФОП – платник єдиного податку ІІ групи надавати послуги фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність?
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що до платників єдиного податку другої групи належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
– не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
– обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень – п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
ФОП, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння не можуть перебувати на другій групі платників єдиного податку та належать виключно до третьої групи, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи платників ЄП.
Поняття «населення» у п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ використовується у загальному значенні та означає сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством.
Отже, ФОП – платник єдиного податку другої групи не має права надавати послуги, у тому числі побутові, суб’єктам господарювання, які не є платниками єдиного податку, та фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
ГУ ДПС у Київській області
Trackback from your site.