Переможців другого туру рейтингу «Сумлінний платник податків» вітали на Київщині
Минулий тиждень завершився урочистостями з нагоди нагородження переможців обласного туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків».
Цьогоріч 36 підприємців Київщини стали лідерами обласного туру, а троє із них змагатимуться за перемогу на загальнонаціональному рівні. Організаторами рейтингу вже десять років поспіль виступає Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України», відзначаючи досягнення суб’єктів господарської діяльності за підсумками попереднього року. Другий тур у пристоличному регіоні традиційно проводить територіальне відділення Асоціації у Київській області.
Захід відбувся за участі голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна, в.о. начальника податкової служби Київщини Олександра Загорського та голови Обухівської районної адміністрації Олександра Гомона.
Зокрема, в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Олександр Загорський зазначив, податкова служба не змінює своїх пріоритетів щодо створення сприятливих умов для підтримки підприємництва, виступаючи за максимальну прозорість та відкритість.
«Завдяки вам наша країна дедалі стає надійнішим гравцем на міжнародній арені. Тому сьогодні ми дякуємо вам, визнаючи досягнення підприємств, які сумлінно сплачують податки, вбачаючи у вас надійних партнерів у відносинах з державою», – зазначив Загорський.
Організатор обласного заходу, голова ради Асоціації платників податків у Київській області Роман Косинський, вітаючи переможців обласного туру рейтингу, повідомив, що всеукраїнський рейтинг “Сумлінні платники податків” започатковано у 2010 році. З того часу переможців визначають щороку. Основна мета – створення сприятливих умов співпраці між державою і бізнесом.
ГУ ДПС у Київській області
20 жовтня завершується граничний термін сплати авансового внеску з єдиного податку ФОП – платниками єдиного податку І та ІІ груп
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку І і ІІ груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Таким чином, 20 жовтня 2020 року завершується граничний термін сплати авансового внеску з єдиного податку ФОП, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку для І та ІІ груп.
Нагадуємо, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
ГУ ДПС у Київській області
Закон України №466: Зміни у погашенні податкового боргу платниками податків
Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до глави 8 «Погашення податкового боргу платниками податків» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, зокрема:
– скорочується строк, наданий для самостійного погашення платником податків суми податкового боргу, з 60 до 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) такому платнику податкової вимоги, протягом яких не здійснюється стягнення коштів та продаж майна;
– встановлюється, що стягнення заборгованості в частині чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань відтепер буде здійснюватися у порядку, встановленому ст.59-60 та 87-101 ПКУ;
– доповнюються підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави, зокрема, з дня: отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення сум розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за коригування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку; отримання платником податків згоди контролюючого органі на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до чт.92 ПКУ;
Скорочується з двох до одного місяця строк, протягом якого платник податків, що має податковий борг, може самостійно здійснити оцінку майна, яке перебуває у податковій заставі, шляхом укладення договору з оцінювачем;
– передбачається щоденне (замість щомісячного) оприлюднення інформації щодо суб’єктів господарювання, що мають податковий борг.
ГУ ДПС у Київській області
Яка заборгованість вважається безнадійною?
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що безнадійною заборгованістю вважається заборгованість, яка відповідає одній з наступних ознак:
а) заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності;
б) прострочена заборгованість померлої фізичної особи, за відсутності у неї спадкового майна, на яке може бути звернено стягнення;
в) прострочена заборгованість осіб, які у судовому порядку визнані безвісно відсутніми, оголошені померлими;
ґ) прострочена понад 180 днів заборгованість особи, розмір сукупних вимог кредитора за якою не перевищує мінімально встановленого законодавством розміру безспірних вимог кредитора для порушення провадження у справі про банкрутство, а для фізичних осіб – заборгованість, що не перевищує 25 відс. мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 01 січня звітного податкового року (у разі відсутності законодавчо затвердженої процедури банкрутства фізичних осіб);
д) актив у вигляді корпоративних прав або не боргових цінних паперів, емітента яких визнано банкрутом або припинено як юридичну особу у зв’язку з його ліквідацією;
е) сума залишкового призового фонду лотереї станом на 31 грудня кожного року;
є) прострочена заборгованість фізичної або юридичної особи, не погашена внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови, що дії щодо примусового стягнення майна боржника не призвели до повного погашення заборгованості;
ж) заборгованість, стягнення якої стало неможливим у зв’язку з дією обставин непереборної сили, стихійного лиха (форс-мажорних обставин), підтверджених у порядку, передбаченому законодавством;
з) заборгованість суб’єктів господарювання, визнаних банкрутами у встановленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв’язку з їх ліквідацією.
До безнадійної заборгованості банків та небанківських фінансових установ може бути віднесена сума боргу за фінансовим кредитом, у тому числі сума основної заборгованості та/або сума нарахованих доходів, за яким прострочення погашення суми боргу (його частини) становить понад 360 днів, крім боргу за фінансовими кредитами осіб:
пов’язаних з таким кредитором;
які перебувають з таким кредитором у трудових відносинах;
які перебували з таким кредитором у трудових відносинах, та період між датою звільнення таких осіб та датою прощення їхньої заборгованості не перевищує три роки.
Визначення безнадійної заборгованості наведено в п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України.
ГУ ДПС у Київській області
Trackback from your site.