Закон України№466: Зміни в адмініструванні ПДВ

Written on . Posted in Податкова

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення  адміністрування податків, усунення технічних та логічних  неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено ряд змін до розділу У «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України (далі -ПКУ).

Так, зокрема:

– для звітності з ПДВ запроваджено єдиний звітний період – календарний місяць (у тому числі для платників єдиного податку) з метою спрощення адміністрування ПДВ, застосування єдиного підходу до формування показників звітності та відображення їх в інформаційних системах ДПС. Останнім звітним періодом для платників, які використовували квартальний період звітування був ІІ квартал 2020 року.

Починаючи з липня 2020 року всі платники  ПДВ, у тому числі і платники єдиного податку, подають місячну звітність з ПДВ.

– продовжено граничний термін реєстрації в ЄРПН окремих категорій зведених податкових накладних з 15 до 20 числа місяця.

– встановлено тимчасову пільгу (до 31.12.2021 року) для операцій з передачі транспортних засобів малозабезпеченим верствам населення, а також органам спеціального призначення;

– відновлюється застосування нульової ставки ПДВ до операцій  з експорту сої та ріпаку;

– уточнюється, що за операціями з виконання підрядних будівельних робіт касовий метод податкового обліку з ПДВ застосовується  у т.ч. підрядниками та субпідрядниками;

– розповсюджується пільга з ПДВ на ввезення  племінних чистопородних тварин на сільськогосподарського товаровиробника;

– встановлюються особливості визначення бази оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України (договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації;

– запроваджується  визначення бази оподаткування для операцій з постачання електричної енергії, виходячи з ціни, яка склалася на ринку електричної енергії без необхідності донарахування податкових зобов’язань з ПДВ, якщо така ринкова ціна електричної енергії менша за ціну її придбання; 

– забезпечується можливість формування податкового кредиту платниками, які застосовують касовий метод податкового обліку у випадку, якщо оплата придбаних товарів/послуг здійснюється більше ніж через 1095 календарних днів;

– врегульовується питання врахування в системі електронного адміністрування ПДВ сум коштів, вилучених та зарахованих контролюючим органом на рахунок платника податку відповідно до статті 95 ПКУ в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ по задекларованих до сплати податкових зобов’язаннях.

ГУ ДПС у Київській області

Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення  адміністрування податків, усунення технічних та логічних  неузгодженостей у податковому законодавстві», який набрав чинності з 23 травня 2020 року доповнено  п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) абзацом 4, згідно з яким у разі, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Нагадуємо, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.

Податковий агент зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку – фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені ПКУ.

Суму податкового зобов’язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов’язаний сплатити до/або на день подання митної декларації.

ГУ ДПС у Київській області

На Київщині значно зменшилася кількість документальних перевірок

Протягом січня-вересня 2020 року податківці пристоличного регіону провели 151 документальну перевірку, що на 314 перевірок менше, ніж торік у відповідному періоді. 

Зокрема, за порушення податкового законодавства суб’єктам господарювання  донараховано узгоджених податкових зобов’язань на загальну суму 73,8 млн грн,  з якої до бюджету вже надійшло 46 млн грн. Крім того, в ході документальних перевірок зменшено неправомірно задекларовані підприємствами збитки на суму 1,2 млрд грн. У майбутніх періодах це дозволить упередити несплату зазначеного податку до бюджету на суму 229 млн грн.  За результатами перевірок також зменшено суму від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ у розмірі 26,7 млн грн.

Перевіряли податківці також діяльність платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Так, у результаті 1 121 фактичної перевірки за порушення законодавства до суб’єктів господарювання застосовані штрафні санкції на загальну суму 19,5 млн грн, з яких 6,3 млн грн наразі сплачено до бюджету. 

Водночас нагадуємо, що мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період карантину не розповсюджується на:

документальні позапланові перевірки, що проводяться на звернення платника податків;

документальні позапланові перевірок з підстав, визначених п.п.78.1.7 (реорганізація, припинення, ліквідація, закриття) та 78.1.8 (задекларовано відшкодування ПДВ та/або від’ємне значення з ПДВ більше 100 тис грн) пункту 78.1 статті 78 ПКУ;

фактичні перевірки в частині порушення вимог законодавства в частині:

– обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

– цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

– обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

– здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених п.п.80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 ПКУ.

Звертаємо увагу, що чинним законодавством не встановлено обов’язку щодо завчасного повідомлення платників про проведення документальних позапланових перевірок.

ГУ ДПС у Київській області

Є запитання: нерухомість продано, а платнику надходять податкові повідомлення рішення про сплату податку

ГУ ДПС у Київській області інформує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи – власники об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

При нарахуванні податку на нерухоме майно податкові органи використовують відомості, отримані від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Якщо договір купівлі-продажу квартири не внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, то зміну власника нерухомості у цьому Реєстрі не зафіксовано. При цьому, податковий орган користується інформацією з Реєстру.

Разом з тим, Податковий кодекс України дає право платнику податку звернутися з письмовою заявою до податкового органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

-об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

-розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

-права на користування пільгою із сплати податку;

-розміру ставки податку;

-нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними податкових органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за  податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі