АМУ звернулася до Президента щодо забезпечення конституційних прав громад

Written on . Posted in Асоціація міст України

7 вересня 2020 року Правління Асоціації міст України звернулося до Президента Володимира Зеленського з ініціативою про зустріч для обговорення питання захисту конституційних прав громад.

У зверненні зазначено, що сьогодні органи місцевого самоврядування стикаються з низкою проблем:

  • чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям;
  • вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень;
  • блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону.

Також АМУ наголошує, що це відбувається в той час, коли місцеве самоврядування спрямовує численні ресурси на боротьбу з COVID-19. Виглядає так, ніби центральна влада намагається перед місцевими виборами дискредитувати місцеве самоврядування та його посадових осіб.

Асоціація міст України переконана, що лише встановленням діалогу центральної та муніципальної влади, їх постійною співпрацею та координацією вдасться досягти європейського рівня якості надання послуг населенню, гарантувати права громад та громадян під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року.

Посилання на відкритий лист на сайті АМУ:

https://www.auc.org.ua/novyna/vidkrytyy-lyst-pravlinnya-asociaciyi-mist-ukrayiny-do-prezydenta-ukrayiny-shchodo-zahystu

*Асоціація міст України є уповноваженим представником 909 органів місцевого самоврядування – членів Асоціації, які належать до різних політичних сил і представляють різні за розміром та рівнем соціально-економічного розвитку муніципалітети України.

Прес-служба

Асоціації міст України

press@auc.org.ua

www.auc.org.ua

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі