Порадник кандидату у резервісти
1. ПРИЙМІТЬ РІШЕННЯ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ СЛУЖБИ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ
Проходження служби у військовому резерві полягає у виконанні резервістами обов’язків відповідно до завдань, покладених на військові частини, в яких вони проходять службу у військовому резерві. Резервісти проходять щорічну підготовку у складі військової частини на штатній посаді. У разі оголошення мобілізації призиваються виключно до тієї військової частини, з командиром якої укладено контракт.
Громадяни, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладання контракту на проходження служби у військовому резерві.
2. ПОШУКАЙТЕ НЕОБХІДНУ ІНФОРМАЦІЮ
У військових частинах, військових комісаріатах або Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), на Інтернет сторінках Міністерства оборони України (www.mil.gov.ua/rezervist), в соціальних мережах, за телефоном (044) 454-43-34.
Обери військову частину, посаду та спеціальність для проходження служби у військовому резерві.
3. ЗБЕРИТЕ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, В РАЗІ СУМНІВУ ЗАТЕЛЕФОНУЙ ДО ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ, ЯКУ ТИ ОБРАВ, АБО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРІАТУ
Подайте заяву до командира військової частини або військового комісара військового комісаріату (ТЦК та СП) (для військовозобов’язаних – до того, в якому знаходишся на військовому обліку; для невійськовозобов’язаних, зокрема жінок, – до найближчого військового комісаріату). У заяві важите: прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, місце народження, місце реєстрації та фактичного проживання; посаду, на якій Ви бажаєте проходити службу у військовому резерві; освіту та професію; військово-облікову спеціальність (при наявності).
Для чоловіків та жінок, які не мають досвіду військової служби, пропонується спочатку укласти контракт в територіальної обороні, де пройти загальновійськову підготовку. В подальшому ви можете бути залучені на навчальні збори резервістів до бойової бригади з послідуючим укладанням відповідного контракту.
Разом із заявою надайте:
– кольорові фотокартки розміром 9×12 см та 3×4см;
– паспорт громадянина України;
– військовий квіток (при наявності);
– автобіографію, написану власноруч;
– оригінали документів про освіту.
Командир військової частини (військовий комісар) має 3 доби для вивчення Ваших документів та прийняття рішення, яке він має Вам повідомити.
У разі виникнення непередбачуваної ситуації (необґрунтованої відмови в укладанні контракту тощо) ми готові надати термінову дієву підтримку за тел. – (044) 454-43-34).
4. ПРОЙДІТЬ МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ТА НАДАЙТЕ ВИСНОВОК ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ ДО ПАКЕТУ ДОКУМЕНТІВ
Отримайте у військовому комісаріаті (ТЦК та СП) картку обстеження та медичного огляду за формою, встановленою положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, при цьому Ваша фотокартка має бути засвідчена гербовою печаткою військового комісаріату.
Військовий комісар організує проведення медичного огляду військово-медичною комісією військового комісаріату або у гарнізонної або госпітальної ВЛК за місцем дислокації.
5. ПРОЙДІТЬ ПЕРЕВІРКУ РІВНЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ
Перевірка фізичної підготовки проводиться при військовій частині з урахуванням вимог спеціальності, яку Ви обрали. Вам мають повідомити показані Вами результати.
6. ПРОЙДІТЬ ПРОФЕСІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ТЕСТУВАННЯ
Професійно-психологічне тестування проводиться офіцерами відділів (відділень) виховної роботи (психологами) військових частин (військових комісаріатів) за існуючими методиками у порядку, визначеному Міністерством оборони України. Підсумок тестування не розголошується.
7. НАДАЙТЕ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ВАШОЇ ОСОБОВОЇ СПРАВИ
До особової справи резервіста входять такі документи:
– Ваша заява про бажання добровільно вступити на службу у військовому резерві;
– копії 1,2,10 сторінок паспорта громадянина України та сторінки з відміткою про реєстрацію;
– копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
– автобіографія написана власноруч та у друкованому вигляді;
– копії документів про народження, освіту, сімейний стан та народження дітей;
– характеристика з місця роботи, навчання (для працюючих або тих, хто навчається);
– довідка про трудову діяльність (копія трудової книжки);
– картка професійного відбору та результати тестування кандидата;
– відомість результатів перевірки з фізичної підготовки;
– висновок військо во-лікарської комісії щодо придатності за станом здоров’я до проходження служби у військовому резерві за обраною спеціальністю;
– довідка про групу крові та резус-фактор.
8. ПІДПИШІТЬ КОНТРАКТ
За результатами вивчення кандидатів, які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, командиром військової частини (військовим комісаром) приймається рішення про укладання контракту.
Зверніть увагу, що вивчення кандидатів у резервісти здійснюється командирами військових частин (військовими комісарами) по документах Вашої особової справи.
При потребі командир військової частини може запросити Вас на особисту співбесіду.
Зазвичай вивчення кандидата здійснюється наступним чином:
– вивчення особистих якостей, встановлення рівня освіти та професійної придатності;
– організації медичного огляду;
– перевірки рівня фізичної підготовки;
– проведення заходів професійно психологічного тестування та відбору.
Лише 8 кроків щоб стати резервістом (завантажити буклет у pdf)
Посилання на офіційний веб сайт Міністерства оборони України
https://www.mil.gov.ua/rezervist/poradnik-kandidatu-u-rezervisti.html
Trackback from your site.