Як поводитися громадянам з відходами, утвореними у зв’язку з COVID-19

Written on . Posted in Важливо!

Адаптивний карантин у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 продовжує діяти, а отже, збільшується кількість використаних засобів індивідуального захисту та предметів догляду за хворими.

Найгірший варіант – проігнорувати знахідку, адже вона є суттєвою потенційною загрозою для населення. У випадку, якщо ви натрапили на такі звалища, обов’язково потрібно діяти.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України надало роз’яснення, щодо дій при виявленні стихійних звалищ із великою кількістю відходів.

В першу чергу, якщо побачили звалище медичних відходів потрібно зафіксувати його на мобільний пристрій, установити геолокацію та повідомити про факт відповідальні державні служби:

  • Державну екологічну інспекцію України за номерами: +38 (044) 521-20-38, +38 (044) 521-20-40 або надіслати інформацію на e-mail: info@dei.gov.ua;
  • Скористатись електронним сервісом Міндовкілля «Екомапа» для подальшого інформування комунальних органів про існуючі стихійні звалища;
  • Звернутись на гарячу лінію органів місцевого самоврядування.

Інформація, яка надійде буде використана для ліквідації сміттєзвалищ комунальними службами.

Особам, які перебувають на самоізоляції чи мали контакт із хворими людьми рекомендовано такі відходи складати в два пакети, щільно їх зав’язувати та витримувати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.

Для усіх інших громадян використані маски та рукавички достатньо скласти в один пакет, щільно його зав’язати і також витримати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого – викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.

Звертаємо увагу, що під «великою кількістю медичних відходів» розуміються пластикові пакети ємністю 35-50 літрів із позначками медичної (біологічної) небезпеки або позначкою «COVID-19».

Trackback from your site.

Leave a comment

ВІДЖЕТ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ