На Київщині обліковується понад 178 тисяч платників податків

Written by 1 admin on . Posted in Податкова

Станом на 1 серпня 2020 року на території Київщини обліковується 178713 платників податків. Як повідомив очільник податкової служби області Олександр Загорський, приріст платників до показника січня-липня минулого року становить 4% або 6813 суб’єктів господарювання. Питома вага фізичних осіб-підприємців у загальній кількості складає 57% або 101,9 тисячі, решта 43% або 76,7 тисяч – це юридичні особи.Зокрема, Загорський зазначив, що з початку року власну справу
започаткували 10952 суб’єкта господарювання. При цьому кількість
новостворених суб’єктів господарювання наразі перевищує кількість
припинених (ліквідованих). Так, за сім місяців  поточного року припинили державну реєстрацію 7394 СГД, що на 2042 менше, аніж у відповідному періоді 2019 року. «Завдяки низці заходів уряду щодо підтримки бізнесу та мінімізації негативних наслідків запровадженого карантину, платники Київщини продовжують свою діяльність, а також робочі місця, та забезпечили надходження до місцевих бюджетів пристоличного регіону на суму 8,7 млрд.
гривень», – інформує Олександр Загорський.
Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/

ГУ ДПС у Київській області

Важливо знати! Фіскальний чек, у якому відсутні обов’язкові реквізити, не є розрахунковим документом

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що
розрахунковим документом не є документ, у якому відсутній хоча б один з обов’язкових реквізитів, а також у разі недотримання сфери його призначення.
Форму, зміст та обов’язкові реквізити фіскального касового чека на
товари/(послуги та інших розрахункових документів, надання покупцю яких є обов’язковим, встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення № 13).
Обов’язкові реквізити фіскального чеку, зокрема: назва та адреса
господарської одиниці; назва та кількість товару, який реалізується; вартість проданого товару; код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством); ставки та суми ПДВ та акцизного податку.

Крім того, для СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію
підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єкти господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), фіскальний чек повинен містити окремим рядком літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку (рядок 21). У реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України .
До СГ, які здійснюють розрахункові операції за товари/послуги з
порушення вимог Закону України  «Про застосування реєстраторів
розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265, відповідно до п.1 ст.17 цього Закону за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: до 01.01.2021року
– у разі встановлення в ході перевірки факту, зокрема невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
вчинене вперше – 10 % вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг);
– за кожне наступне вчинене порушення – 50% вартості проданих з
порушеннями товарів (робіт, послуг).
Після 01.01.2021 року фінансові санкції застосовуватимуться :
– за вчинене вперше порушення  – 100% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг);
– за кожне наступне вчинене порушення – 150% вартості проданих з
порушеннями товарів (робіт, послуг).
Також, за порушення вимог Закону  №265 посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 155 прим. 1 Кодексу України про адміністративні
правопорушення до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого законом порядку проведення розрахунків, застосовується штраф в розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів
громадян.
Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/

ГУ ДПС у Київській області

Закон №466: що змінилося для спрощенців?

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом
України від 16.01.2020  №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Збільшено час для подання платниками єдиного податку третьої групи заяви про зміну ставки єдиного податку з 5% на 3% – за 10 днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка, замість 15 днів.
У разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму 1020
грн на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, можливе анулювання реєстрації платником єдиного податку в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Обмежено поширення пільги із земельного податку для платників І-ІІІ груп при наданні ними нерухомого майна в оренду – з  01липня 2020 року у платників єдиного податку першої – третьої груп, які набули у власність або у постійне користування земельну ділянку та надають її та/або нерухоме майно, що знаходиться на такій земельній ділянці, в оренду, виникає обов’язок сплачувати земельний податок та надавати податкову декларацію з плати за землю на загальних підставах за всю земельну ділянку.
Відповідні зміни внесені до п.п.297.1.4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ, згідно з
якими платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з 01 липня 2020 року з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment