До уваги виборців!!!

Written by administrator on . Posted in Важливо!

Нагадаємо, що 18 травня 2020 року Центральна виборча комісія ухвалила Постанову №88 «Про порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси на іншу, ніж адреса зареєстрованого місця проживання», яка суттєво спростила зміну виборчої адреси для виборців, що мешкають поза офіційним місцем реєстрації. Постанова набрала чинності з 1 липня 2020 р., тож виборці без офіційної реєстрації матимуть право і можливість проголосувати на місцевих виборах вже восени цього року!

Що необхідно зробити?

Подати заяву до органу ведення Державного реєстру виборців і додати копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси виборця (див. нижче).

Коли?

У період з 1 липня 2020 по 9 вересня (тобто не пізніше ніж на 5-й день з початку виборчого процесу).

Як?

Заява в паперовій формі може бути подана особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.
Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем з використанням кваліфікованого електронного підпису через електронний сервіс, розміщений на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Які документи підготувати?

До заяви виборець повинен додати:

а)  копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта громадянина України у вигляді книжечки або ID картки, або тимчасового посвідчення громадянина України (для тих, хто нещодавно набув громадянство України);

б) копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси.

Документами, що обґрунтовують визначення виборчої адреси, можуть бути:

  • Договір оренди житла;
  • Довідка про взяття на облік ВПО;
  • Документ, що підтверджує догляд за особою;
  • Документ, що засвідчує підприємницьку діяльність;
  • Документ, що підтверджує право власності на житло;
  • Документ, що підтверджує право користуватися житлом;
  • Документ, що засвідчує шлюб або родинні зв’язки.

Строки розгляду заяви:

Заява виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, розглядається органом ведення Реєстру не пізніше п’ятнадцяти днів від дня її отримання.

Обмеження:

Виборець без зареєстрованого місця проживання, який визначив свою виборчу адресу відповідно до цього порядку, зможе змінити виборчу адресу не раніше ніж через 180 днів після цього.

Trackback from your site.

Leave a comment