ПІДТРИМКА ПІДПРИЄМЦІВ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Written by administrator on . Posted in Економіка

Урядом України запроваджено систему підтримки бізнесу, яка дозволить максимально зняти фінансове навантаження на підприємців у період карантинних обмежень, в рамках якої передбачена виплата власникам – роботодавцям малого і середнього бізнесу допомоги по частковому безробіттю та виплату допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Так, станом на 10 липня 2020 р. прийнято 50 пакетів документів від підприємств та ФОП міста Василькова на отримання допомоги, з них прийнято 39 позитивних рішень щодо надання такої допомоги на загальну суму 78,5 тис грн.  роботодавцям для покриття витрат на заробітну плату робітникам, яким було скорочено тривалість робочого часу, з них 34 – це фізичні особи-підприємці.

Серед роботодавців, які скористалися даною послугою, юридичні  підприємства, які проводять свою діяльність у сфері перевезення пасажирів, монтажу водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, роздрібної торгівлі, надання послуг перукарнями та салонами краси, а також фізичні особи-підприємці, які надають перукарські послуги, працюють у сфері роздрібної торгівлі, перевезень, громадського харчування та інші.

За даними Управління соціального захисту населення міської ради за виплатою допомоги на дітей звернулись 99 підприємців міста Васильків, виплачена допомога в сумі 632 981,грн. (шістсот тридцять дві тисячі дев’ятсот вісімдесят одна гривна).

І. Допомога по частковому безробіттю

Механізм надання коштів, повернення зазначених коштів у разі порушення гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася така допомога, а також її розмір визначаються «Порядком надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306 (далі – Порядок).

Право на отримання допомоги по частковому безробіттю мають  роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які:

  • зупинили/скоротили діяльність через карантин,
  • сплачували ЄВ протягом останніх 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, за найманих працівників, з якими не припинені трудові відносини на дату подання звернення до центру зайнятості.

Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.

Покрокова інструкція по отриманню виплати по частковому безробіттю.

  1. Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.
  2. Далі – підготуйте необхідний пакет документів:

– заява на отримання допомоги в довільній формі;

– копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;

– довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;

– відомості до Додатку 2 Порядку.

Оригінали документів подайте до центру зайнятості в один із зручних для вас способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, Вас повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

Рішення щодо надання допомоги приймає обласний центр зайнятості або Київський міський центр зайнятості.

Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх роботодавцю або фізичній особі-підприємцю.

Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Більш детальна інформація розміщена на сайті Державної служби зайнятості України за посиланням: https://is.gd/Ueacs6.

За додатковою консультацією прохання звертатися у Васильківській МРФ КОЦЗ за тел.(04571)22695 або електронною адресою vmrcz@ukr.net .

ІІ. Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям.

Умови призначення і виплати допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку (далі — допомога на дітей) визначається Порядком, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 329 (за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-socialnoyi-pidtrimki-a329).

Допомога на дітей призначається і виплачується фізичним особам — підприємцям, які  сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця. Право на допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги „муніципальна няня” на зазначену дитину.

Призначення і виплата допомоги на дітей здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи — підприємця.

Покрокова інструкція по отриманню допомоги на дітей фізичним особам підприємцям:

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту наступні документи/відомості у паперовій або електронній формі:

  • заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів.
  • сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);
  • сканована копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);
  • сканована копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Документи, необхідні для призначення допомоги на дітей, розглядаються органом соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами.

Перевірка належності фізичної особи — підприємця до першої або другої групи платників єдиного податку проводиться органом соціального захисту населення з використанням даних з Реєстру платників єдиного податку.

Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (у разі подання заяви та документів в електронній формі).

Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики  www.msp.gov.ua  в розділі “е-сервіси” або за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua .

За додатковою консультацією прохання звертатися до Управління соціального захисту населення Васильківської міської ради за тел.(04571)62962 або електронною адресою uszn3237@ukr.net.

Закликаємо бізнес звертатися за підтримкою, щоб зберегти робочі місця для якомога більшої кількості найманих працівників.

.

   Управління з питань економіки та власності

Васильківської міської ради

Trackback from your site.

Leave a comment