Уряд продовжив карантин до серпня

Written on . Posted in Надзвичайна ситуація

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що враховуючи зростання кількості хворих на коронавірус в Україні уряд продовжить адаптивний карантин до 31 липня 2020 року.

Про це він сказав під час засідання уряду 17 червня.

“4853 людини захворіли на коронавірус за останні 7 днів. І це найбільше число за весь час пандемії в Україні”, — сказав очільник уряду та поскаржився на те, що багато українців нехтують карантинними заходами.

Він закликав громадян не “відриватись від реальності” та дотримуватися масочного режиму й соціальної дистанції.

“Враховуючи зростання кількості “коронахворих”, ми продовжимо дію адаптивного карантину до 31 липня цього року. Також ми розглянемо запропонований Міністерством охорони здоров’я оновлений підхід до адаптивного карантину, який передбачає можливість посилення карантину в окремих регіонах, якщо цього вимагатиме ситуація”, — сказав Шмигаль.

Зокрема, заборони можуть встановлюватися щодо:

  • проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
  • діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
  • роботи метрополітену;
  • перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
  • відвідування закладів дошкільної освіти;
  • роботи культурних закладів, фітнес-центрів і спортзалів;
  • діяльності закладів харчування.

За його словами, уряд також ухвалить постанову про зміну графіків роботи в окремих галузях за пропозицією Міністерства економіки “для того, щоб розтягнути у часі години “пік”, коли маса людей о 9-й ранку, як правило їдуть на роботу і завантажують громадський транспорт”.

“Таким шляхом рухалися низка країн Європи, і для України це також прийнятний варіант, коли години початку роботи для різних галузей і підприємств будуть розтягнуті з 8 до 10 годин і пізніше”, — пояснив прем’єр.

Крім того, підприємствам рекомендується за можливості забезпечити гнучкий графік або дистанційну роботу.

Він також наголосив, що знову будуть затверджені низка заборон, зокрема на перебування у приміщенні без масок та обмеження щодо кількості пасажирів у транспорті.

Шмигаль закликав міських голів забезпечити населення достатньою кількістю громадського транспорту, а також контролювати обмеження щодо кількості людей у вагонах електричок, автобусах та маршрутках, щоб “не довелось усім Кабміном їхати перевіряти”.

Також очільник уряду звернувся до керівників МОЗ та МВС щодо контролю за дотриманням карантинних правил.

Станом на ранок 17 червня в Україні зареєстрували 33 234 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них 758 — за останню добу.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі