Поліція нагадує: за спалювання сухої трави настає відповідальність

Written by administrator on . Posted in Поліція

Токсини, які виділяються під час горіння рослин та інших речовин шкідливо впливають на здоров’я людини та навколишнє середовище. А маленьке полум’я може призвести до масштабних пожеж, загибелі людей та непоправних наслідків.

Поліція Васильківщини нагадує, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно статті 77-1 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, згідно зі статтею 245 КК України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», порушник може нести і кримінальну відповідальність. Так, 6 квітня на території Котовського лісництва, що знаходиться на території зони відчуження, 27-річний чоловік задля забави в кількох місцях підпалив дикорослу траву. В результаті вогнем було пошкоджено 5 га лісу. Палію повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 245 КК України https://kv.npu.gov.ua/…/policziya-kijivshhini-vruchila-pid…/
Якщо ви стали свідком спалювання сухостою – зробіть порушнику зауваження, якщо протиправні дії не припиняться – дзвоніть до поліції за номером «102».
Шановні громадяни, будьте свідомими та відповідальними, бережіть природу та дбайте про здоров’я і життя, як своє, так і оточуючих.

Trackback from your site.

Leave a comment