Скористайтесь сервісом автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи! 

Written on . Posted in Податкова

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що  для зручності та спрощення процедури подання декларації про майновий стан і доходи громадян, ДПС запроваджено електронний сервіс, який дає змогу часткового автоматичного заповнення декларації в Електронному кабінеті платника. 

Часткове автоматичне заповнення декларації здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані за звітний рік доходи, що містяться в Державному реєстрі фізичних осіб, відомостей про об’єкти нерухомого та рухомого майна, що містяться у реєстрах.

 Для подання декларації в електронному вигляді попередньо потрібно отримати ключі електронного цифрового підпису, які видаються  будь-яким акредитованим центром сертифікації ключів (далі – АЦСК). Перелік АЦСК ДПС та їх адресами розміщено у відкритій частині Електронного кабінету.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою : https://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.

Нагадуємо, що за 2019 рік декларація про майновий стан і доходи подається за формою, затвердженою наказом  Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, у редакції від 25.04.2019 №177. 

ГУ ДПС у Київській області

Умови компенсації частини суми фінансових санкцій  за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій покупцю (кешбеку)

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що змінами, внесеними Законом України від 20.09.2019 №128-ІХ до Закону України  «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 передбачено, зокрема, що з 01 жовтня 2020 запрацює механізм «кешбеку», який полягає у наступному. У разі, якщо до СГ – продавця будуть застосовані фінансові санкції  за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій згідно з рішенням контролюючого органу, прийнятого ним внаслідок перевірки, проведеної на підставі скарги покупця про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, то такому покупцю із застосованих штрафних санкцій компенсується 100 % вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у його скарзі.

 Компенсація частини суми штрафних (фінансових) санкцій, здійснюється при дотриманні таких умов:

– у зверненні покупця зазначено номер його рахунку та банківську установу, в якій такий рахунок відкрито;

– сума штрафних (фінансових) санкцій зарахована до державного бюджету в повному обсязі;

– до скарги додано електронні копії або копії паперових документів, виготовлені шляхом сканування, отриманих разом із придбаним товаром (роботою, послугою), про які зазначається в скарзі, покупцем від продавця товарів (робіт, послуг);

–  вартість товарів (робіт, послуг) у межах однієї розрахункової операції, щодо яких подано звернення покупця, становить понад 850 грн. на день їх отримання покупцем (споживачем).

        Якщо штрафні санкції застосуються за скаргою покупця, поданою за допомогою Електронного кабінету, то інформацію щодо проведеної компенсації до відома покупця також буде надано через Електронний кабінет.

Отже, застосування  механізму “кешбек” покупцями таке:

–  Купуючи товар на суму, яка перевищує 850 грн., перевіряйте чек на сайті;

–  Якщо чеку там немає, подаєте скаргу в Електронному кабінеті; 

– Якщо чек не був фіскалізований, то продавця оштрафують, а продавцю повернуть вартість покупки. Товар залишається у покупця.

ГУ ДПС у Київській області

Виправлення помилки у надісланому Повідомленні про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок) у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК, яка є підтвердженням зупинення реєстрації.
Пунктом 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 (далі – Порядок № 520) визначено, що у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платник має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

На офіційному вебпорталі ДПС розміщено та постійно оновлюються відомості щодо засобів електронного зв’язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів (п.8 Порядку №520).

Пояснення та копії документів подаються у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено (далі – Повідомлення).

Чинним законодавством не передбачено виправлення помилок у надісланому Повідомленні,  але у разі отримання платником квитанції про не прийняття Повідомлення, він має право надіслати нове Повідомлення з правильними даними. 

ГУ ДПС у Київській області

Платники ЄП ІV-ї групи, які не використовують земельні ділянки для сільськогосподарського товаровиробництва,  звільненню від сплати земельного податку не підлягають

Головне управління ДПС у Київській області інформує,  що платники єдиного податку ІV-ї групи, які оформили свої права на земельні ділянки та використовують їх для ведення сільськогосподарського товаровиробництва звільняються від сплати земельного податку. Земельні ділянки, які не використовуються платниками єдиного податку ІV-ї групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва звільненню від сплати земельного податку не підлягають, тобто, за такі земельні ділянки земельний податок сплачується.

Від сплати земельного податку звільняються на період дії єдиного податку ІV-ї групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, які передають такі земельні ділянки та земельні частки (паї) в оренду платникам єдиного податку ІV-ї групи.

Звертаємо увагу землекористувачів, що використання земельних ділянок без належного оформлення  прав власності чи користування є порушенням чинного законодавства. З метою оформлення та реєстрації прав власності на земельні ділянки, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

ГУ ДПС у Київській області

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі