ДО УВАГИ ВСІХ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ОСІБ  ЩОДО ЗМІН В ЗАКОНОДАВСТВІ В СФЕРІ ОРЕНДИ ДЕРЖАВНОГО ТА КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА!

Written on . Posted in Економіка

Інформуємо, що  з 1 лютого 2020 року почав діяти Закон України “Про оренду державного та комунального майна” № 157-IX від 3 жовтня 2019 року.

Закон запроваджує наступні нововведення:

  • Усі потенційні об’єкти оренди, як державного, так і комунального майна будуть публікуватися у відкритих переліках, доступних для всіх.
  • Відтепер будь-хто може ініціювати процес оренди державного або комунального майна, направивши відповідний запит.
  • Запроваджуються електронні аукціони на право оренди майна. Процес проведення аукціону відбуватиметься відкрито та прозоро, в режимі реального часу.
  • Аукціони будуть проходити в електронній торговій  системі аналогічно до тих, за якими відбувається мала приватизація по всій країні.
  • Договори оренди державного та комунального майна будуть публікуватися в електронній торговій системі. Ця умова поширюється і на всі діючі договори, що були підписані до цього. Вони мають бути опубліковані в системі протягом 24 місяців.
  • Продовження строку дії договорів оренди також здійснюватиметься шляхом проведення електронних аукціонів з дотриманням переважного права для добросовісного орендаря, за винятком випадків, передбачених статтею 18 Закону.
  • Законом заборонено передавати державне та комунальне майно в безоплатне користування або позичку.
  • Стартова орендна плата на аукціонах буде розраховуватись в більшості випадків не від оцінки майна, а від його балансової вартості. Це дозволить пришвидшити процес передачі майна в оренду, за аналогією з законом про приватизацію, який був прийнятий у 2018 році.
  • Орендар, який отримав майно за результатами чесного та прозорого електронного аукціону, матиме значно менше обмежень на використання такого майна на власний розсуд. Законом знімається більшість вимог до цільового використання майна. Окремі випадки будуть передбачені Порядком передачі майна в оренду.

Повідомляємо, що 17 січня 2020 року Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України було опублікувано проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна” та 10 лютого 2020 року представники парламенту, органів місцевого самоврядування, Фонду державного майна України, громадських організацій та державних підприємств, зокрема ДП “Прозорро.Продажі”, що належить до сфери управління Мінекономіки, а також “Трансперенсі Інтернешнл Україна” обговорили проєкт постанови.

Проєкт Порядку передачі в оренду державного та комунального майна визначає детальну процедуру набуття права оренди та включає особливості передачі майна в оренду відповідно до положень Закону України “Про оренду державного і комунального майна”.

Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади діють злагоджено, щоб максимально швидко прийняти всі підзаконні нормативно-правові акти, що регулюватимуть оренду майна державної та комунальної власності.

Trackback from your site.

Leave a comment

Закупівлі